Ribolov iz čamca u Grčkoj

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Sajkatava
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 04 Maj 2014 17:14

Post od Sajkatava »

Pozdrav svima! Letujem dugo u Grckoj Ove godine bih da nosim camac ali me brinu različite informacije. Da li je potrebna plovidbena dozvola? Da li je dozvoljen ribolov iz camca? Da li moze da se kupi dozvola za podvodni ribolov i ribolov uopste?
Nisam nosio camac do sada ali sam i ronio i lovio i niko mi nista nije rekao. U Kavali su mi rekli da nemogu stranci da dobiju dpzvolu za lov iz camca ali da ipak moze da se lovi (rpeca). Da li su oni samo neazurni ili stvarno moze? Kakva su iskstva? Hvala svima!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Moj prijatelj godinama odlazi u septembru. Na halkidiki i sa gumenim camcem i motorom (koji pakuje u kombi) lovi puskom hobotnice . To rade evo vec 10godina a cuvaju ih u apartmanu potom u stiropor kutijam i ledom dovoze i bgd.
Puni su dozivljaja ali ni jedan se nikad nije odnosio na papirologiju i zakonske zabrane.
Izvedi zakljucak.
P.s ukusno spremaju potom te iste hobotnice. Skoro celu godinu ,posvedoci cu
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Groš, ovo je neodgovarajuće mesto. Ova tema je za Razno, ili Korisne informacije, prebaci je na vreme, interesantna je. Pozdrav
Sajkatava
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 04 Maj 2014 17:14

Post od Sajkatava »

O.K. Prebacite je onda što pre nebi li dobili i potrebne informacije. Hvala
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Premestenoo
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Preko dvadeset godina koristim gumeni camac sa motorom u Grckoj bez ikakvih problema.Prethodne dve godine letovao sam na Halkidikiju a koristio sam camac duzine 4,20 i motor 15 ks.Nikada me niko nije kontrolisao ni na moru niti na granicama.Moj sin je nekoliko godina u Grckoj koristio gliser duzine 5 m sa motorom od 90KS takođe
bez problema i bez ikakve kontrole papira na granicama.Neznam da li gumenjaci sa motorom po grckim propisima podlezu placanju odredjenih taksi,ali ostale camce potrbno je prijaviti najblizoj kapetaniji koja odredjuje visinu takse koju je potrebno platiti.
Odgovori