Grcka - Google Street View

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Nisam primetio da je neko vec napisao da od skoro radi Google Street View za Grcku.

Pokrivenost nije potpuna, ali se vecina putnih pravaca i turistickih mesta sada moze pogledati i iz "drugog ugla" ;)
Najveca mana je mozda jos uvek nepokrivenost Tasosa.

Ko planira put u Grcku sada moze da ga isplanira jos bolje, sigurno ce virtuelna setnja dobro doci u planiranju.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam pogledao slike pojedinih gradova u Grčkoj, zaista se može plastično videti kakva je destinacija koju želite posetiti.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

I danas sam "pročešljao" neke maršute, ovaj Google street view je zaista sjajan.
Poslednja izmena od sprinter u 12 Jul 2014 20:37, izmenjeno 1 put ukupno.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Jedina mana je nesto sporije ucitavanje i samim tim sporije "putovanje".
Mozda je i do brizne Interneta, ali prodje vreme dok se ucita slika od 360 stepeni pa se pomeris 10-ak metara pa ponovo 2-3 sekunde ... ja putujem u Google Street Viewu kao i pesaka :) a i nema automaska setnja (barem koliko sam ja primetio) nego mi ruka non stop ili na misu ili na tastaturi ... pa malo zamara "pesacenje".

Ali stvar je svakako odlicna ... a od pre 2 dana imamo i Beograd, Novi Sad i Nis u ponudi, a do kraja godine valjda i ostali gradovi,
pa jos malo mocicemo i po svom dvoristu da setamo bez izlaska napolje :) :) ... jos samo da izmisle da se nekako proturi hleb i jogurt kroz Internet ;) i uzivanje iz fotelje, ne mora ni da se ustaje.
Poslednja izmena od igorpet u 12 Jul 2014 23:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Tehnologija je čudo. Pronašao sam neke destinacije u Grčkoj kojima sam zaboravio ime,, ali sam se setio lokacije. jako zgodna stvar je i upis koordinata, dušu dalo za GPS uređaje.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Re: Grcka - Google Street View

Post od igorpet »

Helikopterski snimak kompletne obale Grcke (Italije, Francuske, Spanije) hiljade kilometara snimljenih, puno fotografija.
Mislim da je dobro pregledati i koristiti u planiranju i jako se dobro dopunjuje sa Street View opcijama

http://www.tripinview.com/en/presentati ... o&id=28475
Odgovori