Uputstvo za korišćenje foruma

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od sprinter »

Slažem se sa tobom Dragane. Ja lično koristim uglavnom image schack za postavljanje fotografija. Sve što sam preko njega postavio je vidljivo.
Ne znam da li može da se u Forum direktno inkorporira neki alat, nisam siguran u to. To najbolje znaju Admini, bilo bi korisno da može.
Vlado, ima li slika sa Stare planine, samo si Nas zagolicao sa starim fotografijama
sinisasky
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 01 Jun 2015 15:21

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od sinisasky »

Na forumu bi valjalo da se u donjem uglu napravi deo sa poslednjim komentarisanim temama.
Ovako kako je sada je dosta ne pregledno i jedva moze da se uoci sta je novo pisano.
mozete pogledati na forumu http://kucnopivarstvo.com/" onclick="window.open(this.href);return false; dole pise POSLEDNJE TEME
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od mustang »

Na naslovnoj strani foruma imaš 4 rubrike "Pogledaj neodgovorene postove • Pogledaj nepročitane postove • Pogledaj nove postove • Pogledaj aktivne teme".
Vrlo je pregledno i lako ćeš se snaći.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od sprinter »

Jedan od načina za vidljivost svežih postova je da ti naslovna strana prilikom otvaranja stranice ne bude Forum nego baš naslovna strana Kamping klub Srbija

Na desnoj strani ispod korisničkog imena ima rubrika: Poslednje poruke sa Foruma i tu imaš hronološki pokazane postove tako da možeš da vidiš nekoliko najnovijih postova
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od šukitaxi »

Zasto kad posaljem poruku na pp pise da je otisla a nema je u poslatim porukama nego stoji u porukamq za spqnje,kao da je nisam ni poslao?
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od rekreator »

Ja mislim da je ovako komplikovan način postavljanja fotografija neprihvatljiv.
Osim toga, korišćenjem bilo kog sajta za upload, direktno otvarate svoj kompjuter za treća lica što je neprihvatljivo sa aspekta bezbednosti.
Molim admina da konsultuje stručnjake u vezi ovog problema.
Miki - Pančevo
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od admin »

Potpuno se slazem sa komentarima Mikija i u toku su aktivnosti da se problem resi. Molim kolege koje su upucenije u tu problematiku ukljuce sa svojim savetima, predlozima ili kontaktima. Admin
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od sprinter »

Podržavam ostale kolege da se što pre reši problem postavljanja slika na Forumu. Dragan je u pravu, zbog tog problema nema niti jedne slike sa druženja na Deliblatu. Uskoro kreću odmori, trebalo bi ovaj problem što pre rešiti.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od sprinter »

dok se ne reši način postavljanja slika na Forum, evo jednog od rešenja.

http://fotkica.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Način kako postaviti sliku dat je u kraćem videu, za neki drugi Forum, nadam se da mi autor video neće zameriti.

https://www.youtube.com/watch?v=9K_LEN8vIpA" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od sprinter »

Evo i na ovom mestu način postavljanja slika na Forum

Prvo izabereš slike i spakuješ ih u privremeni folder koji lociraš na desktop i nazoveš ga napr. Slike za forum. Zatim otvoriš Naš sajt i rubriku i kreneš da pišeš. Kada ti zatreba slika , otvoriš novi tab i u njemu otvoriš sajt http://fotkica.com/" onclick="window.open(this.href);return false; . Kad otvoriš sajt fotkica.com, on ti odmah daje opciju "izaberi sliku". Stisneš i izabereš jednu od slika iz foldera "Slike za forum", zatim stisneš OPEN i slika se prebaci na sajt Fotkica.com. Sada u predloženim opcijama u delu KOD ZA FORUME boldiraš ceo link, označiš ga sa COPY, zatim odeš na Naš forum, označiš ga aktivnim i u delu gde pišeš (normalno u novom redu ), stisneš PASTE i gotovo, to je to.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od šukitaxi »

sta god uradio ja nemogu da postavim avatar,pa bih molio nekog da me uzme za ruku i provede kroz postupak smanjenja slike i postavljanja iste,hvala lepo unapred
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od sprinter »

Sad nisam baš siguran da ću te pravilno provesti, ali pokušaću.

U nekom od programa za obradu slika izaberi deo slike, ili celu sliku i doteraj je do 70-80kb veličine, pa sačuvaj sliku na desktopu. Najbolje ti je da slika bude sa što manje detalja, jer je avatar ionako mala sličica, pa se detalji ne vide.

Otvori Forum.
1 korak: dok si prijavljen na Forumu otvori korisnički kontrol panel
2 korak: Otvori Profil
3 korak: Otvori izmeni avatar, ili postavi avatar
4 korak: Klikni na choose file i ubaci sliku sa desktopa kao avatar

To bi trebalo da je način, koliko se bar sećam, davno sam postavljao svoj avatar.

Pozdrav
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od šukitaxi »

Hvala Sprinter na brzom odgovru,smanjivao sam i na 30kb i ope nije helo poksacu opet
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Uputstvo za korišćenje foruma

Post od šukitaxi »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :crazy: :crazy: :crazy: jeee konacnooo uspeooo
Zaključana tema