MISEVI U KAMPER

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

MISEVI U KAMPER

Post od Sokol »

Pre par dana sam se vratio iz Italije i normalno odmah sam usao u camper , na ulazu sam osetio smrad od miseva, odmah sam sve pregledao i ustanovio prisustvo miseva, svuda izmet grickali sve sto su nasli od odece i hrane.Odmah sam ocistio kamper dezinfikovao sve i postavio lepak za miseve, sutra dan na svakoj zamki po misic,nadam se da ih nema vise a zamkae sa lepkom su unutra.Ovo do sada mi se nikada nije desilo.Obratite paznju na ovaj problem.
YU1PSO
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: MISEVI U KAMPER

Post od sprinter »

@Sokol Koristi samo lepak za miševe. otrov nikako. Može se desiti da ga pojedu, ne crknu odmah nego se zavuku negde po zidovima u stiropor i tu uginu. Tada nema šanse da se oslobodiš smrada.
Proveri i utvrdi kuda su miševi ušli, verovatno imaš neku pukotinu ispod poda ili na nekom sastavku, to obavezno sredi.
Proveri da li su napravili kanaliće po zidovima i po podu ako imaš kuglica stiropora u kabini, onda je sigurno da jesu.

PS: Ovo je tema za korisne informacije
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: MISEVI U KAMPER

Post od rekreator »

Ja sam imao isti problem prošle godine.
Jedva sam ih se otarasio.
Sokole, nemoj se zavaravati da si ih pohvatao u jednom cugu.
Nastavi sa postavljanjem lepka još nekoliko dana.
Meni su to najodvratnija bića na planeti.
Pola kampera sam demontirao posle toga i slao na dezinfekciju.
Ušli su kroz rupicu 15 x 15 mm na utičnici za struju.
Popeli su se uz kabl za struju jer je kamper u garaži bio priključen na 220 V.
Nebih to iskustvo poželeo nikome.
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: MISEVI U KAMPER

Post od mustang »

Uđeš u kamper, skuvaš kafu, sipaš rakijicu,napraviš meze, pustiš lagano muziku, TV.
Vrata ostaviš malo odškrinuta da miševi tu moraju da prođu, u desnu ruku uzmeš tepalicu ili neku sličnu alatku (sekirče, čekić ...),
zauzmeš zgodnu poziciju i čekaš. Kad se miš pojavi i bude u dometu tvoje leve ruke, uhvatiš ga čvrsto tako da mu glava viri i alatkom,
koja ti je u desnoj ruci, klepiš po glavi i to je to.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: MISEVI U KAMPER

Post od sprinter »

Kritična mesta su i ispusti za vazduh po podu. Ja ih redovno jkontrolišem, za sda je mrežica dobra, ali nikad se ne zna.
Treba voditi računa i prilikom utovara i istovara stvari, to je kritičan momenat.
Isto tako, ako se ubacuju stvari ili predmeti koji se ne koriste duže vreme, treba ih prethodno proveriti.
Ja sam jednom parao pauka sa miševima u prikolici, ne bih da ponovo prođem kroz to iskustvo. Prikolicu sam upravo i prodao zbog upada miševa. 3 meseca su stavljani mamci, lepak i sl. i opet sam ih na letovanju čuo. Čim se završilo letovanje dao sam je bud zašto.
Odgovori