Pitanja i inicijative za Agenciju za bezbednost saobracaja

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Pitanja i inicijative za Agenciju za bezbednost saobracaja

Post od admin »

Na skupu u Zasavici dogovorili smo se da sva pitanja za Agenciju formulisemo putem foruma i da nakon toga definisemo sva pitanja i u zvanicnoj formi dostavimo kolegama koji su nam bili gosti. Tako cemo biti efikasni da bi dobili zvanicno tumacenje za sva nasa pitanja.

Predlazem da klub takodje pokrene inicijativu za sledece:

1. Da se zakonski omoguci registracija vozila na 3,6,9 meseci
ili da se omoguci da se za dva vozila izdaje ista registarska tablica. Puna registracija se placa na prvo vozilo a druga uz simbolicne troskove za drugo vozilo.
Jer covek ne moze voziti dva vozila istovremeno/ ovaj sistem fukcionise u Svajcarskoj/
ili da se vozila registruju na 12 meseci a da se u periodu kada se vozilo ne koristi registracija"zamrzne" pa da nam registracija kampera traje 3-4 godine /ovo funkcionise u Italiji/

2.Da se pokrene inicijativa da se ukupna dozvolejna tezina za kampere podigne na 4.250 kg uz malo dopolaganje ispita da bi se dobila B+ kategorija

3. Da se zabrani pusenje tokom voznje jer nema razlike da li se telefonira ili pusi.

4. Da se pokrene pitanje preispitivanje standarda za izgradnju puteva a posebno sahtova i slivnika, koji po pravilu nikada nisu u ravni puta. Pa je slalom redovna dodatna sportska disciplina vozaca. Ovde su posebno ugrozeni motorciklisti. /ovom je moja visedecenijska omiljena tema od kada sam poceo da vozim dva tocka/

Evo toliko od mene.

Pozdrav admin Dusan
Odgovori