Registracija kamp vozila u Srbiji

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od admin »

Registracija kamp vozila je bolna tema za vlasnike jer se u praksi kod registracije primenjuje samo odredba iz klasifikacije motornih vozila M1 da je u pitanju putnicko vozilo a ne i SA1 da je u putanju specijalno voziloza skampovanje i stanovanje, opremljeno kuhinjom, kupatilom,lezejevima,......, gde su troskovi registracije duplirani. Ranije su kamp vozila bila tretirana samo kao specijalna, sto u sustini i jesu, pa su troskovi registracije bili podnosljivi- Ocigledno je da su u tretiranju ove promene bili ukljuceni i predstavnici Ministarstva finansija, pa se primenjen dominantan stav da su pre svega putnicka, sto je rezultiralo i povecanim prihodima u budzet.
Na sajtu Kamping centgra Beograd, objavljen je dopis naseg kolege iz Svajcarske , u kome je objasnjeno kako vlasti u Svajcarskoj vode racuna i o interesima svojih dobrostojecih gradjana:

CCB-19.11.2016.
Nepravda oko registracije kamp vozila a i motorciklista, ciji ih vlasnici u vecini slucajeva svoja vozila koriste maksimalno od 3 do 6 meseci godisnje, nikako da bude otklonjena. Oni se matraju ostecenim jer placanju pune troskove registracije za 12 meseci a realno svoja vozila mogu koristiti 6 meseci. Posto se sada rade odredjene izmene zakona u pogledu nacina obracuna troskova registracije motornih vozila, mozda je sada i prilika i da se uvede i mogucnost rehgistracije na 3, 6, 9 ili 12 meseci.
Nas kamperista koji zivi u Svajcarkskoj je poslao informaciju kako se tretiraju kamping vozila njih:

"Na vozilo koje je jače po kubikaži, plaća porez na tablice se 100 %.
Osiguranje na isto vozilo se plaća 100% ( U zavisnosti koje osiguranje ste odabrali: samo obavezno, casko parcijalni, ili casco komplet.

Za drugo, slabije po kubikaži i snazi, porez na tablice se umanjuje 60 % (Uzima se pretpostavka kao da vi nemate ono prvo vozilo, nego kad biste imali samo ovo drugo od ukupne vrednisti oduzima se 60%. Plaća se 40%.)
Osiguranje na drugo vozili se plaća 10%, ud vrednosti za doticno vozilo i klasu osiguranja koju ste odabrali (obavezno, casco parc. ili casco complet).

Druga mogućnost je kao što ste mi rekli da praktikuju u Italiji, deponovanje tablica na određeno vreme, a troškovi se dele "pro rata" već prema vremenu korišćenja tablica kako za porez, tako i za osiguranje. (dodatni trošak koji naplaćuje Office za cirkulaciju u CH je 20.-CHF za svako podizanje tablica, zato što vam oni čuvaju tablice.

Deponovanje i podizanje tablice funkcioniše ovako: Kad rešite da deponujete tablice, odnesete vaše tablice u Office za cirkulaciju.
Oni odmah obavestavaju osiguravajucu kompaniju da i onu suspenduju osiguranje vozila.

Podizanje tablica: Telefonom obavestite osiguravajuću kompaniju za koji datum hoćete da vam aktiviraji osiguranje. Kompanija šalje fax Offisu za cirkulaciju konfirmaciju da je vozilo osigurano, a vi odlazite u Offis za cirkulaciju i podizete vaše tablice."

Ako vec krecemo ka EU, menjamo zakone, prilagodjavamo se u svakom segmentu zivota, pa treba da se i ova oblast pravednije regulise.
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od singer »

Admine, zasto ne radi PP?

Pokusavam da stupim u kontakt sa vama ali mi ne polazi za rukom

Hvala
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od admin »

Javi se na 063266032 SOS kamping telefonski broj
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od Jader »

Pošto je stupio na snagu novi pravilnik o tehničkom pregledu vozila, kao što to i obično biva, mnogi su već na sopstvenoj koži osetili blagodeti uvođenja novina.

Molim sve koji su imali poteškoće prilikom obavljanja tehničkog pregleda za kamp vozila da opišu svoj problem i pošalju na e mail campingclubserbia@gmail.com (ovo se ne odnosi na tehnički neispravna vozila zbog suštinskih nedostataka).

Veoma je bitno da po ovom pitanju nastupimo organizovano, tako će i svaki pojedinačni problem da dobije na težini ;)
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od šukitaxi »

Ne bi bilo lose da napisu i na forumu,pa da se upoznaju i clanovi kojima tek predstoji odlazak na tehnicki
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od liiiman »

Meni se čini da ni firme koje rade tehničke preglede još nisu rastumačili pravilnik. Svega se boje, ne žele da izgube licencu. Meni je tražen podatak o vozilu koje vuče priključno vozilo. Po meni je to nepotrebno, ali u tom trenutku je ljudima koji su radili tenički to "delovalo" neophodno. Srećom sve je bilo ok, pa sam bez problema prošao. Podatak se odnosio na maksmimalnu dozvoljenu ukupnu težinu vozila sa priključnim vozilom (na nalepnici/pločici unutar suvozačkih vrata imate broj šasije, ispod njega je maksimalna dozvoljena težina vozila, a ispod te je maksimalna dozvoljena ukupna težina vozila sa priključnom vozilom).
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od Jader »

liiiman napisao:Meni se čini da ni firme koje rade tehničke preglede još nisu rastumačili pravilnik. Svega se boje, ne žele da izgube licencu. Meni je tražen podatak o vozilu koje vuče priključno vozilo. Po meni je to nepotrebno, ali u tom trenutku je ljudima koji su radili tenički to "delovalo" neophodno. Srećom sve je bilo ok, pa sam bez problema prošao. Podatak se odnosio na maksmimalnu dozvoljenu ukupnu težinu vozila sa priključnim vozilom (na nalepnici/pločici unutar suvozačkih vrata imate broj šasije, ispod njega je maksimalna dozvoljena težina vozila, a ispod te je maksimalna dozvoljena ukupna težina vozila sa priključnom vozilom).
Ne deluje mi logično da se tehnički time bavi pošto se prikolica registruje nezavisno i može da se vuče bilo kojim drugim vozilom. To je podatak koji eventualno može da proverava policija.

S obzirom da meni svaki put upišu kilometeažu vučnog vozila, ovo još izgleda i suvislo :D
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od Jader »

Evo ga jedan zanimljiv članak sa sajta Polovniautomobili.com vezi tehničkih pregleda. Možda nekom bude od koristi.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od Jader »

Po pisanju sajta polovniautomobili.com, cena tehničkog pregleda je drastično uvećana:
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ki-pregled

Kako je krenulo, porez na upotrebu motornog vozilma će biti jeftiniji od tehničkog :o
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Registracija kamp vozila u Srbiji

Post od Jader »

Jader napisao: 07 Nov 2018 22:27 Po pisanju sajta polovniautomobili.com, cena tehničkog pregleda je drastično uvećana:
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ki-pregled

Kako je krenulo, porez na upotrebu motornog vozilma će biti jeftiniji od tehničkog :o
Slučajno naiđoh na ovaj post od pre skoro tri godine, a tema je i dalje aktuelna, što znači da se pljačka vozača-građana nastavlja nesmanjenim intezitetom, samo mi ćutimo više nego pre :)

Kao primer navešću da sam obavio tehnički pregled za kamp prikolicu i platio isti 5400 RSD (na jednom mestu sam dobio prijateljsku ponudu za 10.000 :o ), a prošle godine me je koštao oko 3500 RSD :o . Da bih došao do najskuplje nalepnice za vozilo, trebalo je da doplatim oko 2500 RSD (osiguranje, nalepnica, neka taksa i Ft1P), što je više nego duplo manje od cene tehničkog :crazy: .

Da bi apsurd bio veći, srećan je onaj (tako i ja) ko uspe da zakaže i uspešno završi tehnički pregled :x :x
Odgovori