Sajmovi

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

ZAKI
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Jan 2008 13:05
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Post od ZAKI »

Sajam u Ljubljani od 24. do 27. januara bio je najveci do sada. U Slo. do sada nije bilo toliko kampera.
EuraMobil, Karman, Dethleffs, Sunlight, Adria, Kentucky, Roller team, Elnagh, Knaus, Laika, Sun Roller, Tischer, Challenger, Sharky, Sipras, Miller, Bluecamp, Autohome, Burstner, Capimobil, Caravelair, Niesmann+Bischoff, Possl, Trigano, VW California, Hobby, Concorde, Benimar, Carado, Caravelair, Carthago, Hymer, Rapido, Rimor, X-GO i možda još koji. Najviše je bilo Adrie, Hymera, Rapido, itd.
Bilo je i puno ponudnika dodatne opreme. Kad spremim slike naljepit cu ih.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Koliko je bezbedno doci u Ljubljanu kamperom iz Srbije? Gde se parkirati i sl?
Poslednja izmena od mustang u 30 Jan 2008 20:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
ZAKI
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Jan 2008 13:05
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Post od ZAKI »

To je težko reci, jer u Sloveniji su slovenci u manjini :-)
Ako misliš zbog srbske registracije? Nije problem. Svi smo mi jednako sigurni. 100% nije nikdje!
ZAKI
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Jan 2008 13:05
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Post od ZAKI »

Pa vi imate sajam u Beogradu od 13. do 19. u marcu.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Koliko ja znam tada je sajam automobila. Od proizvodjaca kampera, koliko ja znam, pojavljuju se samo ADRIA I HYMER.
Omnia mea mecum porto
ZAKI
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Jan 2008 13:05
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Post od ZAKI »

Cuo sam, da ce biti još dve firme al neznam koje. Za Hymera i Adriju sam cuo. Možda, dolazi pored Hymera i Carado, koji je nekoliko jeftiniji.
Poslednja izmena od ZAKI u 29 Mar 2008 17:11, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Posetio sam slovenacki sajt: zanimiv.net i odusevio se aktivnoscu slovenackih kamperista i obiljem informacija.Svaka cast, samo nastavite tako! Voleo bih da i kod nas zazivi tako. Pozdrav svima!
Omnia mea mecum porto
Glisa
Korisnik
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Feb 2008 22:39

Post od Glisa »

Vidim i da si se uclanio u Slo-caravaning, sto znaci da imas pristup svim temama.

Na sajmu u BGD ADRIA ce imati dva modela i to Coral S 660 SL i Coral Sport A 660 DP. Bice tu jos da se pogleda
i Coral S 690 SP, i Coral A 680 SK.....
Verovatno dolazi i Tischer po prvi put na sajam u BGD...
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Na Sajmu automobila u Beogradu u martu ce biti i BUERSTNER a mozda i RAPIDO. Nije lose da se pojavi vise proizvodjaca da bi kupci imali priliku da porede kvalitet i cene. A i prodavci ce da budu vise motivisani da se trude oko kupaca. Konkurencija je uvek bila zdrava. Sve u svemu vidi se da ozivljava trziste i da ce se konacno i kod nas u Srbiji razviti kamping karavaning turizam. Jos samo da se poradi na infrastrukturi - kampovima, parkinzima pa ce biti sjajna perspektiva jos jednog do sada zapostavljenog vida turizma.
Glisa
Korisnik
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Feb 2008 22:39

Post od Glisa »

Bez daljnjeg se slazem da je konkurencija zdrava, ali u odnosu na cena-kvalitet, ja za sada dajem prednost ADRIA
proizvodima. Treba malo razmisliti o rezervnim delovima kao i servisu
Poslednja izmena od Glisa u 02 Feb 2008 21:38, izmenjeno 1 put ukupno.
ZAKI
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Jan 2008 13:05
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Post od ZAKI »

Konkurenca jest zdrava za mušterije. Ako ima Adria servis u Srbiji, onda može servisirati skoro 70% ostalih kampera, jer imaju slicnu ili istu opremu.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Moje iskustvo sa Slovenijom je fantasticno. Bio sam od 27.12 do 17.01 dakle 21 dan. Novu godinu docekao u termama Catez sa oko 200 Italijanskih kampera (sjajan prizor). Tu samn bio 7 dana, kamp ima 5 zvezdica i cena za jedan dan je 30 evra (kamper, dve osobe, struja a pola od te cene je ulaz za termalne bazene. Zatim sam bio sedam dana u Kranjskoj gori na parkingu odmah ispod zicare a pored policije besplatno. Potom smo dosli do Ljubljane kamp Jezice pored staje autobus i za deset minuta ste u centru. Uclanio se u Karavaning klub Slovenije, pretplatio se za godinu dana na sjajan casopis AUTO-DOM, vec sam na kucnu adresu dobio februarski broj. Odatle smo bili u Dolenjskim toplicama cetiri noci (kamp je pored reke sjajno uredjen). Odatle smo krenuli ka Beogradu ali smo pre toga spavali u kampu Plitvice pored Zagreba i jedan dan setali gradom. Eto, kao sto vidite ne da nismo imali neprijatnosti vec smo se sjajno proveli.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Slovenija je zaista idealna za kamping karavaning turizam. Ima tradiciju proizvodjaca kamp vozila, uredjenu drzavu, kampove,.... Veoma nam je blizu i idealna je za putovanja i van sezone. Steta sto se koda nas u Srbiji niko ozbiljno ne bavi na pravi nacin razvojem tog vida turizma. Sve se svodi na posete sajmovima u svetu nasih turistickih radnika i prezentacije tanke turisticke ponude. Trebalo bi da se oformi poseban tim koji bi se time bavio. Sredstva postoje ali nema ko da postavi stvar praveci elaborat o pozicijama kampova sa usaglasenim tehnickim uslovima na bazi cega bi se raspisao konkurs i dodelila sredstva za izgradnju. Vec sam prosle godine o tome razgovarao sa drzavnim sekretarom za turizam gosp. Petkovicem ali do sada nema pomaka. Cak sam se nudio da volonterski pomognem projekat. Dao sam im i Elaborat o razvoju kamping karavaning turizma koji je nemacka drzavna agencija GTZ radila za Crnu Goru. kao model koji bi se prilagodio nasim uslovima. Politicka komesanja ce da jos vise uspore nasu poziciju i turizam. Ali izgleda da nam je takva sudbina. A imali smo sjajne sanse.
ZAKI
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Jan 2008 13:05
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Post od ZAKI »

Sada imam ja pitanje;)
Kako, ce biti sada u Srbiji za registrsku tablicu Slovenije? Volio bi doc u Beograd pozdraviti prijatelje in otic na sajam al su nas budale po TV-ju uplašile:(
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Daj Zaki, pusti televiziju i dobro ti nama dosao. Ovde nema nikakve kampanje protiv Slovenije. Kao sto si skoro i sam odgovorio-svi smo mi jednako sigurni,100% nije niko.
Odgovori