Registracija kamping udruzenja

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
acika
Korisnik
Postovi: 13
Pridružio se: 24 Jan 2008 12:02

Post od acika »

Pozdrav
Nalazim se u Bih tacnije Republika Srpska - Doboj. Uclanio sam se na ovaj forum te i na zanimiv.net. Imam kamper i volim taj nacin odmora i putovanja. Kod nas u BiH koliko ja znam nema ovakvih udruzenja kao u Srbiji ,Hrvatskoj i Sloveniji. Interesuje me kako bih se nesto slicno moglo pokrenuti i kod nas , neke informacije za pocetak. kako krenuti sa osnivanjem. Za sada bi bila dva clana moj badzo i ja . Nadam se da bi se nekom jacom inicijativom moglo popraviti nase mrsavo stanje.

- Izrada pravilnika
- Izrada sajta
- Registracija clanova itd.
Ako neko ima ideju kako da pocnemo neka pise.
Svidja mi se kako se sve pokrenulo kod vas. Kamp u Beogradu, forum itd.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

U Srbiji se klubovi mogu registrovati samo kao udruzenja gradjana. Potrebno je minimum 10 osnivaca koji potpisuju Akt o osnivanju. Od papira radi se Statut, Razni pravilnici prema potrebama. Klubom upravlja Upravni odbor na celu sa predsednikom,..
Sve informacije mogu se dobiti putem interneta, tako da sve sami mozete zavrsiti. Ne moraju svi osnivaci da imaju kampere. Ja sam uveo u klub i pojam simpatizer, satordjija, kamperista i prikolicar. Klubovi nisu pravna lica i ne mogu da se bave komercijalnim poslovima. Prihodi mogu biti od clanarina, donacija. Svrha klubova je druzenje, propagiranje ideje, ..
Mi smo kao udruzenje ljubitelja leptirova. Sva placanja sa racuna moraju biti iskljucivo u funkciji rada kluba, placanja stamarijama za clanske karte, majice,zastave,...Klubovi dobijaju svoj Identifikacion broj preko koga se prate finansijski tokovi i nije PDV obveznik.
Sajt treba poveriti profesionalcima i uraditi ga kako valja. www.zanimiv.net je bio moj uzor za CCBJavi ako treba jos nesto. Pozdrav Dusan
acika
Korisnik
Postovi: 13
Pridružio se: 24 Jan 2008 12:02

Post od acika »

Hvala na informacijama. Vec sam nesto nasao i na internetu u skladu sa zakonima u Republici Srpskoj. Malo mi je sve izgledalo komplikovano prakticno kao da se otvara preduzece gomila papira, razne takse itd.
Odgovori