Prednji ili zadnji pogon?

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da li neko ima kamper sa pogonom na zadnje tockove? Kakva su iskustva zimi u odnosu na prednji pogon? Kod automobila je uglavnom bolji prednji pogon ali kod kampera je veci deo tezine pozadi. Sta je bolje?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

jedina odma vidna razlika je sto vozila koja imaju zadnju vucu uglavnom imaju i duple tockove na zadnjoj osovini pa stim i dodatna dva tocka dve gume i dve brige vise.
Mislim da je tezina kod svih modela fabricki izbalansirana tako da budu bezbedni u saobracaju (klizavom, snegu) sa umerenom voznjom.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Glavna razlika je sto su vozila sa duplim tockovima za voznju sa C kategoriju i mislim da se lakse vozi zimi po snegu sa dobfrim gumama i tezinom na zadnjoj osovini
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Mislim da dupli tockovi nemaju veze sa C kategorijom ako tezina vozila ne prelazi 3,5t. Ja sam imao kamper na Ford sasiji ali nije imao duple tockove pozadi a i nikada nisam imao prilike da ga vozim po snegu pa ne znam kako se ponasa takav tip pogona.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja vozim Mercedesa 316 CDI i pogon je na zadnjoj osovini. Dosta je stabilan, zbog težine nema klizanja, a ima snagu da izvuče gde god treba, ali imam ugrađen i uređaj protiv proklizavanja. Do sada nisam imao nikakvih problema i preporučio bih u svakom slučaju za kamper pogon na zadnje točkove. Moj kamper je poluintegralan, sličan Zoranovom, potrošnja je negde između 8-9lit. dizela, uz korišćenje motorne klime.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mislim da se dilema oko tockova ili nosivosti, raspored tezine, svodi na kraju na kvalitet c gume .
Ukoliko se ne misli na vizuelan estetski deo, jer sa duplim tockovima je punije zadnji rubovi.
Ako kliza stavi lance, ako te strah a ti polako.
Odgovori