Bezbednost na putu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Ponovo s vracam na temu bezbednost kampera, jer mi je jutros javljano da mi je kamper obijen u Rimu i ispraznjen od vrednijih stvari-tehnike. Provala je bila kroz bocni prozor na kuhinji-amateri uz povredu lopova.
Klijent nije poslusao instrukcije da se u velikim gradovima parira u kampu ili na cuvanom parkingu.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

los period
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da li se covek uopste moze zastititi,covece sve sam usrafio sto se kroz plastiku moze, kad otkine nema od uredjaja nista,ali izgleda da necu imati ni ja, a da se osvrcem za kolima nikad nisam radi,o paranoicno je skroz.ccc.
ljudi na trzistu postoje alarmi koji imaju opciju poziva --poruke da se aktivirao neki od senzora , pa ako ste blizu eto resenja UKOLIKO STE SPREMNI ZA TO
Sledeca po meni ozbiljna elektronska naprava je uredjaj koji detektuje kretanje vozila , brzina ,lokacija i jos par drugih parametara, imate pozivom na sifru u vasem racunaru javlja vam se skriveni ½GPS½
iz kola. Postoje ometaci ali ne mogu beskonacno ometati jednom kad se iskljuci samonapajajuci uredjaj se odmah ponovo javlja, koriste ga vecina osiguravajucih drustava za opciju kasko za skuplje modele, skoro sve renta kompanije ima ga i u kamper katalogu cena od 300--500e
Uspeh nase policije u otkrivanju bandi lopova u zadnjem periodu se zasniva upravo na ovakvim uredjajima .
I jos ovo ne uzimajte --kupujte skupe--jeftine strance, Dodao bi da auta na lizig stranih kompanija moze da iskljuci putem satelitskog signala procesor na odabranom vozilu iz opravdanih njma razlozima.
mozda sve to znate ali za manje upucene da se zna
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pravo i potpuno rešenje za krađu ne postoji ukoliko je vozilo istipovano. Što se tiče kampera prednost je što ih ima vrlo malo, tako da se u principu ne kradu sama vozila. U delu krađe i provala, to je druga priča. Jedino je ispravna prevencija, a ona podrazumeva uglavnom sledeće:
po mogućstvu ići u paru sa bar još jednim kamperom, s tim da uvek neko ostaje u vozilu.
U gradovima ne parkirati u manjim ulicama, skrovitim i pustim mestima, u blizini pijaca, u sumnjivim četvrtima i sl.
Parkirati uz stanice policije, javne zgrade i sl. koristiti kad god je to moguće javna parkirališta ili kampove ukoliko se ostaje više dana, parkirati na osvetljenim mestima, velikim parkinzima ( oko MC Donalds-a velikih tržnih centara i sl). Mnoge benz. stanice imaju parkinge za odmor (OMV, MOL, SHELL, BP, Olimpic Plaza i sl.) gde uvek ima kamiondžija na odmoru, a kojima je isto tako stalo da odbiju lopovčine i sl. tipove, tako da su dosta solidarni po ovom pitanju i uglavnom sami i uoče nezvane goste i gošće ( primetno da se u zadnje vreme sve više koriste deca i devojke za upade- verovatno zbog konstitucije i malodobnosti).
Kada ste u stranom gradu i nalazite se u ulicama koje nisu frekventne i ne služe za prolaz kroz grad -tranzit, pa je onome kome to treba, jasno da ste ili zalutali ili da tražite parking, pratite iza sebe saobraćaj, za svaki slučaj.
Kada se nalazite van kampera, uvek skloniti GPS i izbrisite unutrašnji deo šoferke na mestu gde je bio pričvršćen, sklonite sve uređaje sa videla, panel od radija i sl. Ukoliko imate držače za mobilne ili za šolje, a koji se kače na neki deo kopkit-a, sklonite ih. Ne držite spoljašne antene na vidljivim mestima. Brave na garaži treba zaštititi, one su najranjiviji deo.
Dobar alarm se podrazumeva, obavezno uz ultra zaštitu garažnog dela, uz dodatnu mehaničku zaštitu ili volana ili menjača, ali nije za odmet uvek obratiti pažnju kada se napušta vozilo, na to da se baci pogled li ima koga sumnjivog u blizini. Ukoliko se unapred planira duži boravak vremena van kampera, najsigurnije je prethodno se zaustaviti na jednom mestu, izvršiti pripreme za napuštanje kampera ( presvlačenje, organizacija, jelo i sl.) pa tek onda parkirati kamper na odredištu i relativno brzo izaći iz kampera i aktivirati alarm.
Ovo su neka moja iskustva i pravila ponašanja u stranim državama, mada se mogu primeniti i kod nas, ne poštujem ih ni sam u potpunosti, ali se trudim koliko mogu i gde mogu.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Procitajte TRAVEL dvobroj od letos broj 105/106 gde sam obradio navedenu temu. Ja sam veoma iskusan jer su me obijali cetiri puta u Milanu i jednom u Bolonji. Ali vise nece uci na vrata u mom AUTOSTAR-u. Napravio sam mehanicki sistem zastite , originalan. Pokazujem ga svakom kamperisti ali direktno.
Ovo sto se desilo u Rimu je cista neopreznost jer se covek namestio kao zicer u sporednoj ulici i otisao na veceru. Mada je bio upozoren. Sada moram da narucujem prozor i stambenu bravu. Stici ce mi za 7 dana ali je velika neprijatnost na putu. Uz sve to tu je i beba.
Kamperi nisu cilj vec samo stvari u njima. Zato treba otvoriti sve roletnice i sve sto je vredno poneti. Lopov prvo spolja gleda situaciju pa onda odlucuje za upad. Ako sve vidi i nije mu interesantno ide dalje. Ako zamandalimo vozilo, spustimo sve zavese, roletne, morace da vidi sta ima u kamperu.

Pozivam vredne forumase na pice i meze, sutra od 10 do 12h na Adi ispred Golf kluba. druzenje se ne odlaze ni u slucaju kise ili snega jer imam perfektno grejanje u mom ljubimcu AUTOSTAR-u.
Prijavite se ko ima vremena da svrati. Ja od 13h vodim decu na tenis pa sam do 12h i 30 min. slobodan.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Neće ući na vrata, ali će ući kroz bočni prozor, ako ne može kroz boćni, ući će kroz prozor od toaleta ili kroz vrata od garaže, kabine, ako ne može tu onda kroz neki od prozora na vrhu, toliko je puno stakleno-plastičnih elemenata na skoro svakom kamperu), provala je provala, u suštini nebitno je kuda lopovčina uđe (osim za cenu prozora), mada bi za taj slučaj voleo i bio srećan da ga zateknem u kamperu. Svakako je vrlo ineteresantno videti taj sistem zaštite, pa ću biti slobodan da ga pogledam kada dođem u Bgd.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

OK Javi se kada god budes dolazio.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Da li neko dolazi sutra na ADU ??
Potvrdite mi SMS-om na 063266032.
Ukljucicu se ponovo posle 24h, moram na uspavljivanje dece.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sutra mi je suncan dan u najavi, nedelja, tako da moje prisustvo vrlo potrebno u resoranu zao mi je uhvaticu vas u nekom drugom terminu -
Odgovori