Spisak LPG i CNG pumpi u Evropi - pretraživač i planer puta

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

PLIN PUNPE U GRCKOJ Grci su se dugo opirali ekonomiji u smislu cene goriva , a sad svakog dana sve vise i vise EKONOMIJA -MATEMATIKA-RAZUM

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 752d20&z=6
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Grcka je veoma slabo razvila tocionice za auto-gas. Prosto da covek ne poveruje da jedna zemlja koja dobrim delom zivi od turizma ima tako malo mesta za punjenje zednih rezervoara plinom. Kad pogledate mapu moze se reci da ih ima dovoljno, svakih 150 km a svaki rezervoar ima i za vise kilometara voznje ako je pun.
Upadljivo je jedino da pravac prema Kavali nema ni jednu punionicu.
Mozda je izmedju ostalog i zato interesantija oblast Pieria (olimpiska regija) za nase
turiste jer ga ima na Shell pumpi (auto-put Solun-Atina kod skretanja za Korinos).
a za Halkidiki ima plina u Solunu i putu za aerodrum.
U Larisi se moze dopuniti ako idete prema Atini i Kalambaki.
Ko krene na Tasos tesko ce izgurati celu voznju na plin, da kazem i vozikanje
koje treba uracunati. Ako se neko zaputi u Grcku autom taj zeli da pravi izlete i obidje kolima sto je vise moguce i vidi sve sto je u toj regiji zanimljivo. Ove godine posle
ukidanja viza sigurno ce veci broj motorizovanih turista putovati u Grcku, mnogi voze na
plin pa ce valda neko u grckoj to i primetiti i povecati broj punionica za iducu sezonu.
Saljem dve slike, jedna prikazuje plinske pumpe u Grckoj a druga u Italiji.
Pozdrav
Slika Slika
Poslednja izmena od Joe u 08 Mar 2011 19:37, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Napominjem, da u Grckoj automobili na GAS (LPG) moraju imati ATEST. Najbolje je da uradite atest ako ga nemate, izbegnete neprijatnosti tokom boravka, kazne su visoke.

Slika
Poslednja izmena od Joe u 08 Mar 2011 19:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Još i ovo da dodam.
Punionice plina za automobile u Grčkoj imaju isti sistem kao kod nas (Italijansi),
nije potreban nikakav adapter.

Slika
Poslednja izmena od Joe u 08 Mar 2011 19:38, izmenjeno 1 put ukupno.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Polako se blizi putovanje u grcku bar ja sam u nameri za lefkadu pa me ova tema ponovo vrlo interesuje , raspitivao sam se , ko usput cena benzna u gr. 1,8 e plina 0,88-0,9 e ali bilo bi dobro da se azuriraju saznanja o novim lpg punpama

http://index.pois.gr/google.asp?SubCatID=143
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

gasha
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 29 Avg 2011 12:07

Post od gasha »

2012 godine slika sasvim drugacija. Na putu do Thalatta kampa (Sitonija) pumpi na kojima se toci LPG ima vise nego dovoljno. Poslednja novost je da pumpa na ulazu u Sarti ima u svojoj ponudi LPG. Pumpa je nekih 14 km od Talate.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

DusanHY napisao:Nekome može da bude interesantno (verovatno Grosu), veoma detaljni opis pumpi sa adresama i koordinatama, radim vremenom, cenama i sl.
Može se uraditi i planer puta, izabrati opcija autoput ili izvaditi samo spisak pumpi za određenu zemlju ili region.
http://www.gas-tankstellen.de/menu.php?jump=menu
banebeograd
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 12 Avg 2011 19:48

Post od banebeograd »

Joe napisao:Još i ovo da dodam.
Punionice plina za automobile u Grčkoj imaju isti sistem kao kod nas (Italijansi),
nije potreban nikakav adapter.

http://www.dodaj.rs/f/35/kX/2OFffK8K/lpg.jpg
da li neko zna gde kod nas moze da se kupi ovaj adapter ....
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

banebeograd napisao:da li neko zna gde kod nas moze da se kupi ovaj adapter ....
Imate ga na svakoj bolje snadbevenoj pumpi koja toči LPG, kod prodavaca i servisera opreme za LPG ili subotom buvljak na Bubanj potoku, mislim da je cena bila negde oko 1000,00 din
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Koliko mi je poznato, u Beogradu ih ima na buvljaku. Mislim da sam ih NS video na pumpi u blizini Spensa, ona kružna. Ja sam svoj adapter kupio na buvljaku u Šapcu, za 200 din. Skoro sigurno da ćeš ih naći subotom na Bubanj potoku.
Odgovori