Gradovi u Evropi - parking mesta

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Otvaram temu nalaženja mesta za parkiranje kampera kada se posećuju pojedini gradovi u Evropi.

Uočio sam da je većina parking mesta predviđena za automobile. Podzemne garaže nemaju odgovarajuću visinu za kampere. Mnoga parkirališta imaju iznad ulaza letve koje ograničavaju visinu vozila na napr. 2,5m što je opet nedovoljno za kamper i sl. Obično parking mesto uz trotoar ulice je dužine cca 5m, tako da kada i nađete mesto na ulici, morate da zauzmete više od 1 mesta, a elektronski sistemi za parkiranje ne dozvoljavaju istovremeno zauzimanje 2 parking mesta za jedno vozilo.
Jedno od rešenja je ostavljanje kampera u kampu, pa korišćenje javnog prevoza. Ali šta ako ne želimo da ostanemo duže u gradu od nekoliko sati.

Zato mislim da je korisno da na ovom mestu upisujemo svoja iskustva u nalaženju parking mesta u pojedinim gradovima Evrope. Radi lakšeg snalaženja predlažem da se ime države i grada u celosti uvek upisuje velikim slovima. Nije važno u kojoj državi se grad nalazi, važna je informacija.


Za početak:

GRČKA, LARISSA:
Dobar privatni parking uz Autobusku stanicu, nalazi se odmah iza stanice, blago ulevo. Cena parkiranja, Prvi sat parkiranja cena je 2 eur, nakon toga je 1 eur po satu. Čuvar sa čuvarskom kućicom, rampa na ulazu, ograđen, nepokriven parking. Radno vreme: od 08.00-22.00ha. Prednost: blizina centra, ulicom uzbrdo koja se prostire od stanice za 5-10 min pešice ste u centru grada.

GRČKA, ATINA:
Parking na samom Akropolju, uglavnom služi za autobuse, ali može da se uglavi kamper. NE PLAĆA SE. Mene je prvi put jedan taksista zavrnuo i našao mi mesto, naplatio mi 20 eur, kada sam se vratio sa obilaska njega naravno nije bilo nigde. U Atini voditi računa o ceni parkiranja. Šišaju za cene. Meni su u okolini PLAKE na par mesta gde sam mogao da uđem i stanem, tražili 30 eur-a za sat i nisu hteli cenu da spuste ni za 1 eur.


MAKEDONIJA, OHRID:
Dobar parking u centru grada, nalazi se u sklopu restorana Evropa. Ne plaća se ništa, nema čuvara, restoran izlazi baštom na parking, tako da bar deluje bezbedno. Više godina, kada posetim Ohrid, tu se parkiram i noćim. Prednost, blizina centra, 5 min pešice.
Par ljudi iz Ohrida mi je reklo da u istoj ulici, krećući se surotno od centra grada, postoji još jedan ili dva parking mesta gde se takođe ne plaća i koji su takođe dobri, ja nisam išao.
Odgovori