Wireless internet - pokrivenost?

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
CyberKat
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 28 Apr 2011 12:07
Lokacija: Novi Sad

Post od CyberKat »

Pozdrav svima!

Odavno sanjam o tome da imam neki kamper i da krenem "put pod noge" a buduci da svoj posao radim preko interneta, i da nisam fizicki vezana za radno mesto, zanimaju me iskustva ljudi koji kampuju/putuju po zemlji i inostranstvu, kakva je pokrivenost bezicnog interneta? Da li je to uglavnom onako sporadicno gde se sta uhvati od signala, ili imaju neki kampovi koji nude uslugu bezicnog interneta i sl (i ako moze neke preporuke kampova/camping mesta gde ima interneta)?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pozdravljam te, kao novog clana ovog foruma i nadam se da ces vrlo brzo postati i vlasnik kampera ili da ti se ostvare zelje .
Nesta o internetu u kamperu smo pisali i prakticno probali . Kratko radi.
Postoji mogucnost da koristis Grid antene i malih "risivera " koji hvataju Wirelss signal sa kilometarskih daljina a da nema dileme ocekivati je od svakog boljeg restorana ili hotela da poseduje takav free signal. Dakle ili tako ili da recimo iz Grcke koristis njihove 3G kartice , koje nemaju bas svugde konekcije . Postoji i satelitski internet skoro je nas clan Sale instalirao u svoj kamper , to je sigurna stvar gde god se nasli radi i na moje iznenadjenje mesecna preplata je oko 20-30e Jedina muka je sto je satelitski uredjaj ekstra skup ali ...
Mozda ce Sale ukoliko ima zelju moci nesto vise detalja.
Mozda je interesantnije da postoje primeri koji na slican nacin imaju slobodu zivota i kretanja , jedna takva internet adresa je na :
http://www.joy-of-life.at/travel-frame.htm
Njihova prica o putovanju i jos nekim detaljima se naplacuje , ali godine 2009---2003 su free pa eto primera .
Ovu adresu i sugestije nisu u nameri nikog da uvrede (u odnosu cime se bavi ovaj par turista) ali u tekstu ces lako naci podatke kao se oni snalaze za internet konekcije i prate izvestaje iz banke i slicno tipa hrana ...
Odgovori