Predlozi za clupsko okupljnje prlece leto 2011.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

U okolini Grze, na putu Paraćin Bor, uočio sam jedan manastir u brdu s desne strane puta. Ne znam o kom manastiru je reč, ali je položaj obećavajući.
Pre Ždrela ne treba zaboraviti Rtanj, on fenomenalno izgleda takođe. Priroda je dosta bajkovita, ali ono što me je pogodilo je nedostatak ljudi. Na putu Paraćin - Bor susreli smo možda 10-20 kamiona i kombija, što znači da je tamo privredna "mrtva priroda" u punom jeku.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

To je manastir sv. Petke , u blizini je još jedan manastir Lešje sa crkvom Pokrova sv. Bogorodice.
Slika Slika Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

I manastir Ravanica je u blizini, praktično na putu od Resavice tj. Lisine prema Ćupriji.
Omnia mea mecum porto
akcijas
Korisnik
Postovi: 16
Pridružio se: 06 Maj 2011 13:38

Post od akcijas »

Al smo se posle Zasavice provrednili.Bravo,svaka cast.
Pozdrav za mustanga,ni nocu ne miruje,za svaku pohvalu.
Inace,glasam za Grzu......
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pre zasavice sam bio Zdrelo u blizini je manastir Gornjak a takodje jedinstven izvor pored reke Mlave izuzetna voda bez krecnjaka odlicna za bubrege tu zna ponekad biti i50 ljudi cekaju u red za vodu posle sam obisao Zagubicu i izvor Mlave tu sam nocio obiso Laznicu pesacio 10km izuzetna priroda obiso Borsko jezero tu sam prenocio sutradan nastavio do Donjeg Milanovca i Lepenskog vira gde sam proveo ostatak dana druzeci se sa alasima i ribljom corbom nastavio do V.Gradista i Srebrnog jezera gde sam prnocio i proveo citav dan,izuzetna tura.Kada cemo za Grzu?
YU1PSO
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sokol-e bicu iskren i reci da sam za ture organizovane ovako kako si ti otprilike napisao , malo obidjes rucak polako do sledece pozicije spavanje , ispratis sta ima do rucka rucak , pokret do sledece spavanje opet tako . Nekako su moje putesestvije do sad tako planirane , bilo more bilo Srbija . Retke su pozicije gde bi ostao vise od dva dana a ako se i dogodi mora biti dobar razlog ( bilo druzenje s prijateljima ili nisam stigao da vidim sta sam planirao ) To je u biti i specificnost kampera lako se zastaje jos lakse polazi dalje .
Nadam se da ces savladati probleme sa unosenjem slika na forum pa ovo sto si opisao malo jos izdetaljisati na temi putovanja pa onda recimo vlaska tura ... sa tekstom i situacije prikazati slikama , siguran sam da su vrlo zivopisne i realne s terena .
Odgovori