putarina u srbiji

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

zna li se konkretno kojoj kategoriji pripadamo ili svako od nas mora da nosi motku (gov....) izbazdarenu u institutu za mere i dragocene metale... i da sa tom motkom dobro odmeri ½½cicicu½½ da bi vas uvrstio u kategoriju kojoj priadamo. pa ako ce operateri samovoljno odredjivati kategoriju vozila sa koje kakvim inprovizovanim pomagalima u eri savremenih tehnologija onda bolje vratiti na staro sa nam se ne smeje svet koji ovda prolazi na putu za jug.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Izvini Driver, motka se ne nosi zbog baždarenja, nego radi sinhronizacije stavova, po principu ko tebe III kategorijom, ti njega motkom
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

u pravu si sprinter, u odlasku na auto putu ka subotici svrstali su me u 2 kategoriju (bili su u nedoumici jeste-nije) dok u povratku veceras operator-ka ko iz topa rece cenu za 3 kategoriju, naravno da se ne slizim sa tim i trazim da pozove odgovorno lice (sefa smene) da mi rastumaci kako to u jednom pravcu si jedna a u druga kategorija i ako sam joj napismeno pokazao tabelu i tumacenje kategorija odstampano sa sajta "putevi srbije". kad je pozvala odgovorno lice (posle krace raspravke se stvorila guzva iza mene...turci i ostali...) dolazi citava delegacija da meri kamper. nastaje opste rasulo tumacenja onoga sto su dobili kao depesu po kojoj treba da rade. nadje se jedan pametan pa procita naglas formulaciju kategorizacije i odokativnom metodom merenja visine (orjentir mu je bila precka na staklu kucice gde sedi operator) rece "ovde ima manje od 3m, pripada 2 kategoriji!"
inace kamper je alcovan u najvisem delu 3,10m ali iznad prednje osovine 2,75m zbog skosenja.
ko im odcuti taj placa duplo vise, ko se pobuni (trazi svoje pravo) ceka ga odbor za svecani docek koji ima svoj utabani scenario pa ako prodje, prodje..., ako ne proci ce kod stranaca oni i onako ne znaju ni jezik nas a kamoli kategorizaciju vec uz kiseli osmeh "aufiderzen"
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

groskamper napisao:http://www.dodaj.rs/f/f/mt/18XPnZLh/cen ... srbija.jpg

http://info-pult.info/index.php?option= ... Itemid=117

U ocekivanju dobrih vesti da kamper vozil u Srbiji dobiju status KATEGORIJA 2 za sad isticem ovu tabelu i sajt adresu pregledno u novoj temi
Spajanje tema
Odgovori