Zima, zima, e pa sta je, ako je zima nije lav...

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Hvala, ali moze li to malo konkretnije? Gde, kod koga, kakvi termini? Zice, verovatno mislis na liftove? Nezelim da vozim sanke nocu!
Upravo sam citao pre par nedelja da je bas na Kopaoniku zabrana za sve motorne sanke osim za njihove sluzbe!
Znam da na Kopaoniku voze oni koji imaju debele veze i policija im nemoze nista, ali to me nezanima.
Da neispadne da idem na Kopaonik i nebude nista!?

Pozzzz.........
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Veruj da na kopu ima toliko pandura , inspekcija i uopste. Sekuriti sluzbe da neverujes.
Meni iskreno ne smetaju ,ja koristim planinu poput dobrog turiste. Mislim da bi po onim Zlatiborskim brezuljcima imao svu sirinu planine
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Situacija na Kopaoniku je takva da ti ostaje noć za vožnju (izvini, žica jeste ski-lift). Ranije je bio nered i dešavale su se tragedije, tačnije bilo je poginulih skijaša koji su nastradali od bahatih vozača sanki. Gore se sigurno mogu iznajmiti sanke, na ulazu kod Konaka, pored kamenog medveda.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Moja saznanja se poklapaju sa time sto „groskamper“ pise i to je moj problem.
Imam inace svoje sanke, Arctic Cat 4-takt, do sad nisam presao ni 1.500km sa njima
tako da mi iznajmljivanje nije vazno. Nocu ne bih da vozim jer je cesto vrlo hladno.
Mada na sankama imam vec fabricki svu mogucu luksuznu opremu i zastite,
prednju sajbnu, svetla i grejanja, top garderoba takodje, ne pitaj, ali zima je zima!
Postoji tabela na primer:
spoljna temperatura -5C°, vozis brzinom od samo 40kmh i smrzavas se na -24C° ili
spoljna temperatura - 15C°, vozis brzinom od samo 50kmh i smrzavas se na - 41C° itd.
Zato voznja nocu, samo ako se mora inace neka hvala!

Hvala i vama! Mozda se jos neko od kolega javi ko slucajno malo vise zna.


Pozzz...........
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Ne znam prijatelju, tabele svašta pišu, ja sam skijaš od detinjstva i skijao sam se na nižim temperaturama od tvojih kataloških i to sa sve vetrom, ali me je izgleda adrenalin i ljubav prema skijanju grejala. Naravno i brzine koje se dostižu na skijama nisu u kontinuitetu takve, ali i nisam imao šajbnu :)
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Ma amerikanci sigurno nemaju pojma kad su tako nesto pisali! Trebali su nas da pitaju!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bogami, ja poštujem naše crnce kada se izjašnjavaju u vezi hladnoče i kažu: Nije važno brate kolko je hladno, sam' da ne duva. 40-50km/ha .... duva li duva.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Bio napolju do malopre i sad se ponovo ukljucio!

Pa u tome i jeste stvar, dok vozis jeste kao da ti duva vetar i osecaj hladnoce je mnogo veci nego sto je u stvari.
I neradi se o tome da okrenes jedan krug ili dva pa se onda sklonis u zavetrinu i narucis toplo pice.
A pogotovo voznja u krug kao sto naprimer znam mesto u Austriji isto nije nosta, za mene totalno bez veze.
Lepe su organizovane dnevne ture gde vozis sa svojim ili iznajmljenim sankama ali ja neznam dali kod nas tako nesto postoji.
Nisam od secera i nesalim se, kad su niske temperature zna da bude stvarno jako hladno. Vetar je dobar ako vozis niz vetar, ali ako......
Ocekujem da se mozda ipak nadje neko ko nesto vise zna i moze da mi otkrije.

Pozzzz.......
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja isto kao i Liman, dugo skijam. Na motorne sanke još nisam seo, tako da su mi isustva nikakva. Valjda ima neko ko je bar bio na njima.
Pozdrav za Boss-a, vidim da je već bio sa nekim članovima Kluba, nadam se da ćemo se lično upoznati.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Pa ja se cvrsto nadam! Kao stari prikolicari i sadasnji kamperi bio bi i red da se licno upoznamo!

Pozzz.......
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Upravo tako, pozdrav
Forestlander
Korisnik
Postovi: 38
Pridružio se: 12 Maj 2011 17:29
Lokacija: Mladenovca

Post od Forestlander »

Pozdrav svima sa Kopaonika !

U četvrtak je otvorena nova skijaška sezona, "SKI OPENING" vikendom od 06. do 09.12. U vremenu od 9.00 do 15.30 u funkciji su žičare "Karaman greben" i "Pančićev vrh", sa popustom za ski pas od 70%. Snega ima taman koliko je neophodno.
Juče je vejalo čitav dan, vetar prilično jak 8-10 m/s, vidljivost prilično loša... Noćas je palo novih "po metra", jutros je temperatura oko -10 C...

Pejzaž je pravi zimski... Osim što meni lično, ugođaj malo kvari to što u ovogodišnjim kopaoničkim slikama nema prepoznatljivog kampera Zokija Groša, koga ovom prilikom posebno pozdravljam...

Fotki će biti večeras... Toliko za prvo javljanje sa ove "snežne lepotice"... Odoh, "žica zove"...
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Forestlander, lep provod na Kopaoniku.
Gde si parkiran, kakva je situacija sa parkinzima?
Čuo sam da su još par mesta zagradili i naplaćuju parkiranje.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Zeka ze zezno, bez lanci cccc


Slika
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

isto sam skijas od malena, imao sam par extremno niskih temperatura u bugarskoj na -27*C samisao na staze gde vetar dvva u ledja, ali je veliki problem voznja zicarom jer se tu obicno sedi i za tih par minuta se sledim
ali to sve i nije tako strasno dok si na nogama i aktivan si, totalno je druga prica sa moto sankama, jer sam sa istom opremom sa kojom skijam seo jednom na moto sanke i za nepun sat sam se zaledio, problem je staticnost, adrenalin je jos veci nego na skijama, ali ne moze da te zastiti od jakog vetra, a sanke se ne voze 20 km/h vec najmanje duplo, vozio sam rentane sanke bez vizira i bilo kakve zastite od vetra i snega koji kad se vozi kroz sumu pada sa grana. iznajmio sam ih na 1h a izdrzao sam 45min, i bilo je oko -10*C, doneo sam zakljucak, da za to treba posebna oprema ili suncano vreme sa temperaturom oko ili cak i preko nule.
BOSS nisam vozio ovde kod nas moto sanke (to rentanje je bilo u bugarskoj, a kod njih je kaubojstina, mozes da vozis gde hoces) tako da ne bih precizno mogao da ti kazem gde da ih odvezes, vidjao sam ih po zlatiboru organizovano idu u grupama verovatno sa skiperom, ali se nisam mnogo raspitivao.
u svakom slicaju naci ces sigurno dobo mesto gde se moze bez limita uzivati u tom adrenalinskom sportu
Odgovori