Nabavka propana

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Da li je nekome poynato gde se ove godine moye nabaviti propan.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja ga naručujem preko NIS-a direktno.
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Kako,na nekoj pumpi ili iy sedista NIS-a.Moyes li mi dati kontakt telefon.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja se obratim njihovom predstavniku u Šapcu. U Kraljevu imaš predstavništvo NIS-a sigurno, traži nekoga ko je zadužen za nabavku plina. Koliko znam, propan dostavljaju iz Elemira, iza Novog Sada. Ako ne možeš preko Vaših, probaj da nađeš broj punionie NIS-a u Elemiru, pa sa njima ugovori nabavku. Ja plin inače preuzimam u Šapcu.
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Hvala ti i poydrav!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Od 24.02.2014. propan se moze nabaviti u Kamping centru Beograd. Uspostavljena je saradnja sa punionicom propana ali su kolicine zbog smestaja ogranicene pa je neophodna telefonska provera. Moguce je i pretociti propan u aluminijumske boce ili ugradjene rezervoare.
stevanfilip
Korisnik
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Jul 2012 07:52

Post od stevanfilip »

Zna li neko gde se može nabaviti detektor plina i koja je cena, malo se plašim da mi porodica spava sa uključenom grejalicom koja inače radi perfektno i fabrički je postavljena.
POZDRAV SVIM KAMPERIMA !!!
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Video sam negde te detektore na 12 V, ali mislim da su bili za CO2. Ako je grejalica fabrička i odvod čist, nema razloga da se plašiš. Frižider takođe radi na plin i ima otvoreni plamen, ali se malo ljudi plaši toga. Svako vozilo koje ima ugrađene plinsku instalaciju bi trebalo da ima rupe u podu da bi u slučaju curenja isti odlazio napolje pošto je teži od vazduha (isto važi i za CO2).
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče detektora pogledaj na http://www.kupujemprodajem.com/ često se nude, a ima ih i na Limundu- Kupindu.

Samo radi tačne informacije radi se o detektorima za CO (ugljenmonoksid), nemoj da se pređeš pa da kupiš za CO2 ( ugljendioksid). Ja imam ugrađen detektor i mislim čak da mi na kutiji piše ko je uvoznik.

Moj ti je savet da sačekaš jesen, tada će ih sigurno biti u ponudi, jer im je tad predsezona.

Postoje i posebni detektori za plin, ali kao što reče Jader, nisam siguran da ti on treba.

Evo zbog čega je CO opasan
http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A3%D0%B3 ... 0%B8%D0%B4
Poslednja izmena od sprinter u 18 Mar 2014 00:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Kupio sam u Nisu pre par godina detektor plina a na kutiji vidim po oznakama da ima i opcije plin i CO. Ne secam se ko je proizvodjac a kupljeno je u prodavnici termotehnicke opreme u zgradi Elektronske industrije Nis odmah desno od glavnog ulaza. Radi na 220 V i na bateriju. Kad budem u prilici uslikacu ga.
stevanfilip
Korisnik
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Jul 2012 07:52

Post od stevanfilip »

Puno Vam se zahvaljujem na brzim i efikasnim savetima, već mi je dosta lakše što se tiče korišćenja grejanja koje mi zatreba nekoliko puta godišnje. Pregledao sam i zaista postoje rupe za ventilaciju u podu na nekoliko mesta, ipak ako neko sazna da ima u prodaji i ne bude velika cena neka javi, to nije loše koristiti i u kući kada ne idemo na kampovanje, čisto radi preventive.

POZZ SVIM KAMPERIMA.
Odgovori