Predlozi - Putovanja, predlozi i iskustva

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Evo za Martu nešto. Svojevremeno si tražio informaciju u vezi prikolice koja bi se kačila na kamper. Danas sam prolazio pored Prnjavora i zapisao sam adresu Fabrike prikolica ( tako bar piše na panou), evo informacija ukoliko su još potrebne i aktuelne:

Fabrika prikolica M. Prnjavor

015/282-303 mob.064/368-6592

www.ms-trailer.eu.com

Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

AJ BRE DA PADNE SNEG KADA SUNCA NEMA !
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Evo mog predloga za prolećni susret i druženje. Mesto se zove Grza i nalazi se na 20 km od Paraćina, na putu ka Zaječaru. Pogledajte mapu i kolaž.
http://img64.imageshack.us/img64/9366/grzakolaz.jpg
Mesto je vrlo zgodno sa ravnim travnatim povrsinama i drvećem. U neposrednoj blizini je izvor prelepe planinske vode koji puni dva jezerceta u kojima ima potočne i kalifornijske pastrmke. Sama rečica koja ističe iz jezera zove se Grza. Zgodno je za parkiranje većeg broja kampera.
Ovo mesto može da bude početna destinacija za neko visednevno druženje. Od svih je na približno istoj udaljenosti i nije tesko doći do njega.
http://img30.imageshack.us/img30/9708/grzajpg.jpg
Poslednja izmena od mustang u 15 Jan 2010 23:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Izvinite za one lose okrenute slike u kolažu, nesto sam zeznuo.
Omnia mea mecum porto
peraseljak
Korisnik
Postovi: 15
Pridružio se: 14 Nov 2009 23:33

Post od peraseljak »

Glasam ZA.Na Grzi sam bio jos davne 1981.god.kao akcijas na ORA AUTOPUT,naselje Paracin.Svracao sam posle toga nekoliko puta na putu za NIs i Leskovac.Lepa priroda i omiljeno izletiste.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Meni ovo izgleda ekstra za početak.
Zna li se čije je zemljište ? Pitam samo da ne bi bilo neprijatnosti kada dođemo. Ima li u blizini pitke vode za doliv u vozila, i iako je verovatno glupo pitanje, kako eventualno stojimo sa strujom.
Trebali bi možda znati na koliko dana se nalazimo i "noćimo" jer kako sam razumeo Mustanga ovo bi bila početna stanica.
Lokacija i okolina je super, što se mene tiče, podržavam ideju.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Postoji česma odmah pored samog mesta za parkiranje. Priljučak za struju verovatno nema. Dajte neki predlog za broj dana pa da odredimo još neku destinaciju na Staroj planini ili okolini. Ovo mesto je poznato izletište pa bi trebalo izbeći 1. maj jer je velika gužva tog dana.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Može naprimer vikend-dva pred Prvi maj, to znači ili 16.04.2010. ili 23.04.2010. Za termine pre 16.04. ne glasam, mislim da je isuviše rano i hladno, naročito što dolazimo sa lepšim polovinama, neko sa decom i sl.
U Petak popodne ( između 16 i 17ha) hajdučki sastanak na Grzi, sutradan obilazak još nekih lokacija, Nedelja posle ručka, razlaz.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Potpuna podrska ,da li postoji neki objekat gde bi malo moglo i razonode uvece da se nadje, stuje ce biti agregati ce da rade, i paneli .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Predlog, da se vidi bar orjentaciono koliko Nas dolazi.

Ne bi bilo zgoreg, ukoliko vreme dozvoli, organizovati bar jednu zajedničku klopu, možda Petak uveče, glasam za roštilj kao nazgodniji i opštenarodni način konzumiranja hrane, u tom smislu znati ko donosi roštilje, kog su kapaciteta roštilji i sl. Predlog ili da svako za sebe ponese ono šta voli da se baci na roštilj, a da se za salatu organizujemo sami, piće na sto, ili da se "učipimo za klopu i piće", mada ne znam kakva je to opcija, tek se prvi put viđamo, možda da vidimo i uočimo ukuse i navike, pa ćemo posle prvog puta, kasnije lako napraviti organizaciju i ostalo.
Ili , kao ideja da se meso za roštilj, hleb, piće, plastične čaše, podmetači i ostale sitice uzmu neposredno jedan dan pred druženje, pa da podelimo troškove odmah čim zakoračimo na livadu. Sve zavisi od toga koliko ljudi dolazi, možda prerano pišem o tome, ali važna je i organizacija, i da znamo unapred nekakvu dinamiku druženja i raspored.
Mustang na primer, kao neka vrsta domaćina (šta ćemo, zadesilo ga ovaj put) isplanira obilaske, lokacije za zadržavanje, prenoćišta ( ukoliko se ne vraćamo na polaznu poziciju) i sl.
Sve ovo ipak podrazumeva prethodno znanje o veličini konvoja.
Možda nije loše vremenski oročiti prijavljivanje zainteresovanih, zbog organizacije.

Ja odmah prijavljujem 2 kampera, osoba 4-6
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

A sad sam video ima hotel Koliba + jos tri objekta, siguran sam da imaju nesta od zabavnog sadrzaja, na google Earth izgleda super


43 51 53 21 37 33
deprato
Korisnik
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970 01:00
Kontakt:

Post od deprato »

Za Mustanga - veza 10-01-2010 21:56:18

Da rado švrljam po forumima i gdje mogu pomognem ili dajem savjete.
Jedan od savjeta za ovaj forum je da se ubace slike (fotografije, vinjete, crteži, mape i slično) direktno u tekst, a ne da se da adresa na koju treba klikati i čekati da se otvori slika ili kolaž. Ja sam probao da ubacim samo moj avatar, ali ne ide. Pisao sam adminu za slike, ali mi nije odgovorio.
Pogledajte si malo talijanski forum www.camperonline.it , mislim da je to momentalno najjači forum kamperista, i možda ne samo u Italiji, nego i u Evropi, u nivou sa Wo-Mo forumom iz Njemačke.
Sadržaj je otprilike slijedeći:

Putovanja
a.Prostori za zaustavljanje, kampovi
b.Suputnici za putovanja
c.Grupe
d.Putovanja u inostranstvo
e.Putovanja po Italiji
Tehnika
a.Pribor
b.Prostor za boravak
c.Proizvodi (firme, podaci, izmjena iskustva)
d.Mehanika
Informacije
a.Uputstva za upotrebu
b.Problemi
c.Sajmovi
d.Upotreba vozila: sport, zabava, rad itd.
e.Norme
Ostalo

Kratko rečeno: jedna ogromna enciklopedija za kamperiste!
Dnevno, svi forumi zajedno, imaju najmanje oko 200 priloga, a vjerovatno mnogo više, i svi su sa veoma mnogo fotografija. Svaka sekcija ima mnogo podsekcija (od Evrope do Bliskog Istoka, Afrike, Južne i sjeverne Amerike itd), ja sarađujem u “Putovanja u inostrantvo”, osobito u podsekciji Skandinavija, specijalno Norveška. Veoma mnogo priloga je popraćeno često predivnim fotografijama i to je ono što bi trebalo uvesti u ovaj Vaš forum.
Pogledajte si malo u Forumu "Viaggi all'estero" (Putovanja u inostranstvo) stranicu "Meteo e immagini dall'estremo Nord Europa" (meteo i slike od najsjevernijeg dijela Europe),
http://www.camperonline.it/index.asp?Pa ... FORUM_ID=6
koji je u 6 mjeseci napunio preko 60 stranica i sada donosi fotografie svakog dana o bijelom sjeveru i polarnom svjetlu. Sve su fotografije odmah vidljive, ne treba ih otvarati i predstavljaju jednu malu enciklopediju razvoja vremena od jula 2009 do danas. I ne treba znati talijanski za uživati u fotosima!!!
Izvinite na dužini priloga!
Uz pozdrav
Stojan
Poslednja izmena od deprato u 16 Jan 2010 15:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam takođe pokušao da ubacim sliku u neki od svojih odgovora, nema šanse, zaista bi trebalo popraviti deo tehnike.

<ponovo predlog za izmenu postavke na forumu, radi lakšeg snalaženja, već se zahuktavaju pojerdini delovi, biće pretesno i teško za snalaženje.

Stojane, super za informacije, uvek su dobrodošle
deprato
Korisnik
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970 01:00
Kontakt:

Post od deprato »

groskamper napisao:Za Stojana . Da li ste i vi bili ucesnik one nepogode sa MORSKOM PIJAVICOM prevrnuti veci kamper je dokaz ozbiljnih vetrova
Da, jesam!
Onog dana pijavica je došla sa mora, uputila se po kopnu i nakon 50-ak metara skrenula sa tog smjera u desno, kada joj je trebalo još samo oko 80 metara, da nas uhvati u zagrljaj. Sa ženom sam sjedio u kamperu, vani je bjesnio vjetar i kiša, čekali smo da prođe i nismo vidjeli ništo od svega toga, jer nam prozor nije bio u tom smjeru. Kada je sve prošlo izišao sam iz kampera i napravio malu foto-reportažu: “Morska pijavica 2009”. Možeš ju pogledati u mojem situ.
Pozdrav
Stojan
www.deprato.it
Poslednja izmena od deprato u 16 Jan 2010 16:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dobra je i ideja grosa, da ukoliko ima korektan restoran, da se i tamo nađemo na druženju
Odgovori