Samogradnja na bazi Iveco Daily

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sa srecom i puno kilometara
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Hvala drugari, obaveštavaću Vas kako napreduju radovi.
Za Aco610: Ovde vlasnik može da bude i fizičko i pravno lice. Ja sam kombi kao teretno kupio od pravnog lica i registrujem ga na sebe tj. fiziko lice. Registracija je oko 200E kao teretno, što je mnogo manje nego putničko. Jedino bi na vratima trebalo da zalepim "Za sopstvene potrebe".Nema nikakvog razloga koji ja vidim da neko treba da se bavi zemljoradnjom ili dr. da bi imao teretno. Pa teretno su i svaki pikap, mali kombići, ali i oni veliki i skupi džipovi - tako su ih registrovali zbog manje cene prilikom registracije - potrebno je samo da imaju boks nazad i odu na atest.
Pozz
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Počelo je seckanje. Za početak skinuti su limovi sa unutrašnje strane i dodatni alu pod. Malo je seckan stub kliznih vrata kako bi se vratio itd.. Znao sam da ima mnogo posla, a sada znam da ga možda ima i previše. Ovo je ipak bio teretni kombi. Nalepnice se izuzetno teško skidaju, zadnja strana je farbana crvenom i belom - znači da ću morati da farbam celi kombi. Da ne jadikujem biće sve OK ali mnogo posla...
Evo par slika sa poetka radova:
Ovo su umorni drugari koji pomažu
Slika
Ispravljanje bočnih vrata
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Boga mi Lio bas si dobro zagrizo. Zelim ti uspeha u radu i uspesan zavrsetak posla. I ako mi dozvolis mali savet, ne postavljaj si rokove za zavrsetak posla. Manje ces se sekirati a zadovoljstvo ce biti vece i kvalitetniji rezultat.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Pa naravno da vam slabo i sporo ide posao kad pijete sok i kiselu vodu.
Puno sreće, zovi ako ti treba bilo kakva pomoć i pozdravi pomoćnike.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Ih bre Dule. Umesto da gledas u kombi ti gledas u flase. A imas "siljavo oko". Ja tek sad vidim flase.
Pozdrav.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav prijatelji. Ja samo obaveštavam da sam počeo, a o napretku polako. Sutra nastavljam pa dokle god treba
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

svaka cast, lep izbor jaka sasija, snazan motor i zadnja vuca su veliki atributi za dobar kamper, posto ces raditi platformu za motor imaces mogucnost da na njega popnes i hondu goldwing i + 500 litara vode
srecno!
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Danas smo malo varili, prali i počeli da rasturamo stari kamper:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 773
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Srećan rad, samo bez zurbe.
Ovaj crveni Figuar bi mogao zakaciti na prikolicu, da se nadje za odlazak u snadbevanje, obilazak gde to nije moguce kamperom. Kad mogu Nemci Smart-a, mozemo i mi Ficu :)
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Meni deluje odličan projekat. Lio, samo napred i prenesi što više dobrih duhova iz starog kampera u novi!
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 773
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Mozda dobijes koju ideju u vezi enterijera, jes da su ameri u pitanju, ali mozda posluzi: http://www.autoblog.com/2013/08/19/2013 ... xt-review/
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Greota je rasturiti nesto sto valja...
Imas ovde delova kakvih hoces i koliko hoces. A cene su vise nego smesne. Ako kupis vise stvari, dobijes i popust.

http://szavatol.hu/index.php?oldal=alka ... y%E9kol%F3

Imas tu svasta. Voda, struja, gas, grejanje, prozori, vrata, polovne prikolice (ne moras da ih carinis ako ih stavljas na kamion)...

Mozemo i da organizujemo jednu zajednicku klubsku posetu, pa da uz neki popust nakupujemo sve sto nam treba...
Poslednja izmena od Sinbad u 02 Sep 2013 23:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Sinbad napisao:Greota je rasturiti nesto sto valja...
Imas ovde delova kakvih hoces i koliko hoces. A cene su vise nego smesne. Ako kupis vise stvari, dobijes i popust.
.
Hvala na informaciji, samo da pojasnim:
Mnogo puta smo gledali sajtove sa novom i polovnom opremom za kampovanje, preračunavali, izvodili matematiku...
Ono gde nastaje problem je baš matematika: za opremu mi je potrebno sigurno 4000 E. To je novac koji bih morao da uložim da novi nekako dovedem u red. Stari kamper uz malo sreće bih možda uspeo da prodam do leta iduće godine, stavio bih cenu na oglasima 5000 i na kraju kada mi zagusti prodao bih ga za 4000. Na njemu je sva oprema ispravna i izuzetno funkcionalna (na žalost letos sam mu kupio i nove gume). Pošto bih bio prinuđen da kupujem (zbog cene) polovnu opremu nisam siguran u njenu ispravnost i valjanost, morao bih da mnogo obilazim ovakve firme koje rasturaju prikolice ili kupim neku polovnu prikolicu što je dodatni trošak, a možda mi ne bi odgovarali prozori, nema bojler na plin, frižider nije sa automatskim paljenjem, nema tenda itd...
Sve u svemu zarobio bih dodatne pare, koštalo bi me više nego što mogu prodati moj kamper pa je odluka zbog matematike ovakva.
Pozz
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Gledao sam jednu prikolicu u Svajcarskoj. Havarisana minimalno, godiste 2012, duzina 3,6m u fulu oprema otisla za 3000 svajcaraca.
Odgovori