Predlozi - Putovanja, predlozi i iskustva

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

slika kroz prozor jutro

Slika
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Prava snežna idila. Nisi nam rekao sta je to pohovani sladoled? Ne obaziri se na kritike Slovenaca, nego napravi neki klip da pogledamo, pohvaliće te Kusturica.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pa evo kako izgleda ustvari pohovani sladoled:radi se o dekorisanom tanjiru sa cokoladom i dve kugle koje lice na knedle a u stvari kugle sladoleda posute ili uvaljane u plazma mleveni keks. Zvanicno u cenovniku Pohovani sladoled
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Posto mi je malo dosadno da dodam i ovo iskustvo.
Pec radi na 3--4 fino u kamperu temperatura oko 20c NAPOMINJEM DA JE NAPOLJU SADA --15c ali na 10 cm pri patosu bitno je hladnije , padne nama ideja da pustimo opciju na peci za duvanje po patosu ustvari po celom kamperu, pojacam pec na 7 i cekam .
Istina da svugde pirka toplo ali smo uspeli da oladimo kamper u sledecih 20 minuta da sam brze bolje vratio na staro i strpljivo cekao umotan sat vremena da se vrati stara temperatura.
usput zaledio se dovod i odvod za sudoperu jer instalacija je postavljena pri podu iza kuhinjskih elemenata, mogao je svaba da podigne samo 30 cm od poda i dalje bi radilo sve a nebi ledilo, na svu srecu u wc radi sve inace bi bila partizanstina.
pa sad mozda ovo nekom pomogne da ispravi nedostatke ove vrste kao sto su kod mene da se nebi posle cudio na -15c
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ako ima tehničkih mogućnosti, pokušaj da otvoriš okrugle otvore za ventilaciju prečnika 2,5-3cm iza i oko kuhinjskih elemenata, da bi ti topao vazduh iz kampera grejao cevi. Ove rupe možeš zakamuflirati plastičnim mrežicama ( ima ih u beloj ili braon boji u Merkuru napr.)
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Primetio sam da je kritično mesto kod kampera mesto gde crevo za ispustanje vode iz rezervoara za vodu prolazi kroz pod. Na tom mestu je samo malo silikona oko creva pa hladan vazduh vrlo lako prođe kroz crevo i oko njega do ventila koji prvi zamrzne. Drugo kritično mesto je crevo za ispustanje vode iz bojlera i taj ventil, isti slučaj ali manje bitan ako radi grejalica i bojler. Na niskoj temperaturi se uvek trudim da ima tople vode u bojleru zbog toga.
Na slovenačkom sajtu sam pročitao ideju da za zimsko korisćenje kampera, pod treba popločati tvrdo presovanim stiroporom od 2 cm i preko postaviti uobičajene prostirke. Nije skupo i lako se postavlja i sklanja. Ima smisla, jer hladan vazduh dolazi od poda. Možda bi trebalo sa donje strane kampera povrsine između greda sasije isto obložiti stiroporom, sigurno bi izolacija bila bolja.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da prijavim putovanje koje je obavljeno 23.01.2010. tri dana

Slika

I da iskoristim priliku da najavim sledece prvih dana u februaru Kopaonik.
Pored prelepe prirode Divcibara i blizine Beogradu, ipak ne mogu peske sa opremom po brdu, nekako mi izadje sva lepota na NOS!!!
Pa ukoliko postoji neki predlog za taj period da se usaglasavamo .
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Dobrodosao kuci. Ja bio sinoc na kafucinu kod tebe, a tebe te nema. Seka sedi za racunarom i broji.
Bio sam za vikend u Stutgartu na sajmu kampera i kamperske opreme. Sajam je drasticno manji od Diseldorfa ali je ipak dobro posecen i od najjacih proizvodjaca i posetilaca. Pojavilo se par novih modela i nekih novotarija. Spremicu informacije o tome posebno. Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja najverovatnije idem iduće nedelje, (Sreda-Četvrtak) na Jahorinu, na produženi vikend, normalno ako vreme bude koliko toliko dobro, kao i sve ostalo. Po informacijama koje sam pokupio, jedino tamo ima dobrog snega. Kada su bile one malo više temperature, malo je popustilo, posle došle niske temperature pa se sve zaledilo, a sada preko toga napadao sneg ( visina 70cm-1m). Znači, staze su super spremne.
Ovih dana očekujem propan, najverovatnije ga ima u Novom Sadu, pa krećem, lociracu se verovatno negde iznad hotela Košuta, ili ako nađem dobro mesto negde pored bivšeg hotela Jahorina, ili u Rajskoj dolini.

Pre polaska, potvrdiću kretanje, pa ako neko bude imao vremena i volje, dobrodošao, rakiju, vino i marendu nosim...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da li imas dobru metalnu lopatu za toliki sneg, a sto se propana tice tu si upravu ili cebe za plinsku bocu (salim se) kad me zadesilo - 15c pogledam u nju a na njoj i oko nje snega za sneska
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Da ti kažem, malo sam se zabrinuo kada sam video da je pre neko veče na vrhu Jahorine izmerena temperatura od -29c. Zbog toga sam odlučio da obavezno ponesem propan. Dao sam prijatelju koji greje radnju na plinsku peć, moje boce da ih utroši, očekujem da u Ponedeljak-Utorak odem fo NS i sipam sam propan. Ubeđivali su me da uzmem zimsku mešavinu TNG, u stilu nema šanse da zaledi, ali što je sigurno, sigurno je.
Lopatu nosim, nosim i dve stare jutane vreće, pola džaka peska, so, ( kao da radim u preduzeću za puteve, a ne radim) .
-29c je uvek -29c i za respekt. Ne verujem da će se ponoviti, ali sa Bosnom nikad sigurno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Moja kamperska iskustva koja nisu bog zna kolika , ipak brzo ucim naravno na tezi nacin,i mogu reci da bez obzira na tehnolosku opremljenost, uzivancija moze do-10c sve preko vidim kao avanturu,dodacu da vetar moze bitno zakomplikovati stvari pa i pri manjoj temperaturi napraviti problem.
Sad gledam u meteo izvestaje. Nisam znao podatak za toliki minus na Jahorini pazi .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Da, ja ih čitam na:

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Info/jah_ski_info.htm

Do sada nisam imao problema zbog niskih temperatura, kamper je još uvek relativno nov, urađen je u Nemačkoj za njihovo tržište, nisam imao nikakvih problema u eksploataciji do sada, čak šta više. Pozajmio sam i agregat od 1,8KW, nosim i malu grejalicu.
Ako nešto ipak pođe naopačke, odoh u apartmane gde sam odsedao ranije, poneo sam telefone i adrese, mada ne verujem.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Ono sto je dobro,i sto vecina kampera ima ugradjeno (naravno oni koji dosta putuju zimi) je WEBASTO. Mene je par puta spasio a da ne pricam da je mnogo sigurniji i uliva vise poverenja od plina. Plinsko grejanje (po meni) moze da bude samo dopuna i ne bih se usudio kada izadjem iz kampera da se na njega oslonim jer ako stane ostacu bez vode. U svakom slucaju isplativa investicija u slucaju da se zimi prelazi kilometraza.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Videću kako će se pokazati ugrađena truma, u svakom slučaju za Webasto sve pohvale, nisam čuo ništa loše.
Odgovori