Predlozi - Putovanja, predlozi i iskustva

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Kada smo vec kod prijave putovanja da prijavim pocetak februara Kicbil i Insbruk (ukupno desetak dana). I jedna i druga destinacija imaju zimske kampove a ako je ko bio tamo neka nesto napise.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Bravo, verujem da ce mo od Vas cuti o tim destinacijama na nasem forumu.
adresa sajta i kazu kamera uzivo:
http://www.ski-innsbruck.at/


Kicbil ili Kitzbuhel adresa:

http://www.kitzbuehel.com/en/
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

http://www.innsbruck-multimedia.at/vide ... de&video=3

http://www.innsbruck-multimedia.at/vide ... de&video=4

Pogledajte zimski kamp u Insbruku. Na drugom klipu je kamp leti. Ne znam da li je lepse zimi ili leti, zavidim Marti. Rado bih i ja krenuo ali ...
Poslednja izmena od mustang u 26 Jan 2010 23:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Omnia mea mecum porto
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Poruka za sprintera.
Propan se moze nabaviti samo u Elemiru kod Zrenjanina.
Zimske gume obavezne.
Lanci za sneg obavezni.
Sajlaza vucu obavezna.
Kablovi za paljenje.
Grejanje ukljuciti kod kuce na polasku i iskljuciti nakon dolaska.
Ne silazii sa asfalta.
Srecan put i lepo skijanje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Smetnuo sam sa uma sajlu za vuču, imam neku staru od auta koja figurira u kamperu, nisam siguran u kvalitet, moraću da nabavim u radnji jaču i pouzdaniju.
Za grejanje je zadužen Trumatic C 6002 EH, nisam ga do sada koristio i držao uključenog za vreme vožnje, nije bilo potrebe. Videću ovog puta da ga uključim pred start puta, ali se malo brinem zbog treskanja u toku vožnje, uticaja vetra na plamen i sl. Trebalo bi da bude ok. Javljam se u svakom slučaju. pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Putovanja...pa da se prijavi jos jedno krace doduse putovanje do Kopaonika ,posau 9h iy Beograda po suncanom i lepom vremenu i tako sve do Kraljeva gde polako pocelo da oblaci i onako sivilo skoro do podnoyja Kopaonika gde se ponovo pojavila bela panorama. Kako sam stigao do14h iyvadim opremu i krenem polako na prvu stayu do konaka Malo jezero. Teglim bord tako uz brdo i primetim kamper iz Beograda bili su ljudi u njemu ipak nisam prisao da se pozdravim, verovatno ce sutra biti prilike . Mozda neko i prepozna ovaj kamper:
Slika
trenutno pada kisa pa mi nocna voznja nije moguca , nadam se da ce sutra biti bolji uslovi
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ja ipak neću moći da dođem sutra imam zakazano za predaju dokumenata za pasos. Ne znam kako je u drugim gradovima ali ovde je strasno. Čeka se ceo dan da se dobije broj po kome se sutradan predaju dokumenta. Lep provod na Kopaoniku i pozdravi kolege!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Za pasos sam sremio dokumenta cekam da se malo redovi skrate , mislim da je naredni period kod nas ok jer prva navala je prosla a naredna ce biti pred leto, raspitao sam se i kod nas je od opstine do opstine razlicito, kako se moze koristiti bilo koja za ovaj posao otprilike kratko zadrzavanje za broj pa potom 1 h za predaju dokumenata.
Sinoc je padala kisa do 23h tako da se spavalo, sad pogledam sunce se probija i polako dolazi do kampera, nadam se danu kakav sam i ocekivao, napravi cu kontakt sa kamperistom na malom jezeru
pozdrav
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Vidim da ste me pozitivno pominjali i zato evo jedne slike sa putovanja kroz Grčku mojim prvim "kamperom". Ljuta masina: Ford tranzit iz 1970 godine preuređen u kamper sa kojim smo u dva navrata presli po 5000 km kroz Grčku, 1995 i 1996 godine.

http://img199.imageshack.us/img199/7789 ... e205lv.jpg

Ovo je slika sa drugog prsta Halkidikija. Prelepa pusta uvala između mesta Toroni i Kalamitci.

Jedna zanimljivost sa tog putovanja. Na kombiju su se nalazile savine gume ( 6 kom - duplak ) na oko odlične, sara nova. Međutim, kombi je kod prethodnog vlasnika vise stajao nego sto je vožen pa su gume bile trule. Naravno, ja to nisam znao pa su nam na tom putovanju popucale jedna po jedna svih sest i sedma rezervna! Spasili su nas dupli zadnji točkovi sa kojih smo skidali " rezervne".
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Prednji levi migavac i deo blatobrana na slici je razbila eksplozija gume na tom točku.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mustang dobro si prosao, pa vidi se po haubi neke MUNJE VATRA ZIVA sala covece , izgleda da si u mladosti ziveo kao "deca cveca"
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče Grčke, kreće lepo vreme, pa je sunce i more sve milije, valjda dosadi zima.

Mustang nam se nije javljao par dana, već sam pomislio da je otišao na Kopaonik.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Nisam se javljao da vidite kako je bez mene!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

E,.. šta da ti kažem,
Vidim da je Gros rešio u Petak da ide na sajam, i ja mogu doći u Bgd,a ti ako samo možeš da uskladiš vreme, ne bi bilo loše da se vidimo na Sajmu. Ako ne, onda je možda bolja alternativa Auto sajam u Martu. Verujem da Gros nema ništa protiv da se vidimo.
Pozdrav
Odgovori