Okupljanje - Prijavjlivanje za druzenje u ZDRELU.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Post od rekreator »

Ja uvek koristim sajt http://www.viamichelin.com/web/Maps . Jednostavan za korišćenje i veoma pouzdan.
Sorry. Pronašao sam bolji link.
http://banjazdrelo.org/mapa/
Vidimo se tamo, ako Bog da.
Pozdrav.
liiiman napisao:Upravo stigli sa jos jednog predivnog vikenda u Zasavici. Ovaj put se slucajno okupila medjunarodna ekipa (Nemacka, Austrija, Belgija i Srbija). Uz harmoniku i tubu (Nemacke kolege su svirale) napravili smo odličan provod.
Naravno da smo zainteresovani za druzenje u Zdrelu, samo treba da saznamo tacan datum i da probamo da ga uklopimo. Takodje bih molio i za malo uputstvo kako doci iz Novog Sada do Zdrela. Molim iskusnije za preporuku.
Poslednja izmena od rekreator u 15 Avg 2011 18:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav drugari danas sam se vratio iz Zdrela kod Petrovca,na moiju srecu bio je i ljubazni vlasnik kompleksa banja Zdrelo Dragisa zvani GILE koji je samnom razgovarao u vezi kampa i jako je zainteresovan da uredi kamping za tridesetak kampera mozda jedan od boljih u Srbiji,mene je zamolio da sa jednim majstorom odemo u Zasavicu i snimi kako je tamo uradjeno sto sam ja oberucke prihvatio.Zasto ce ovaj kamp biti bolji od drugih:
Parking besplatan,svaki prikljucak za struju imace brojilo i platice se koliko istrosis ,ima mokri cvor sa sudoperom za pranje sudova,termalna voda ,mesto za rostilj,ibazeni za kupanje pa gde to ima SVE NA JEDNOM MESTU,ustvari videcete i sami ,ukljucite se da napravimo jos jedan kamp u Srbiji ,mi samo treba da se okupimo u sto vecem broju krajem Septembra budite ucesnici za sto vise kampova po Srbiji.
Poslednja izmena od Sokol u 17 Avg 2011 18:13, izmenjeno 1 put ukupno.
YU1PSO
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sokole naravno da da ce mo se okupiti,dobro je sto se otvaraju stajalista za kampere,skoro smo bili admin Dule i ja u Beogradskoj hronici ,ukoliko je neko primeto tu reportazu Na tv-u, u razgovoru pre emisije pripremi primetio sam da ljudi nemaju apsolutno prestavu o campwr vozilima i naravno camping ideji.
Po 1000 putcu napisati na forumu za ljude koji se slucajno zateknu na ovim stranicama zarad interesovanja ili radoznalosti: Danasnja i ne samo danasnja vozila (KAMPERI I NOVIJE PRIKOLICE)takodje imaju potpunu AUtonomiju a to znaci svoju struju bar za 3-4 dana i to u ekstremnim zimskim uslovima ,svoju vodu za takodje isti period ,grejanje takodje ,kao skoro sve elektronske sprave i pomagala za komunikaciju tv- internet-satelit, da ne zaboravim da se pomwne sporeti ,i frizderi sa -komorom ,skoro svaki poseduje bastensku garnituru i suncobrane tende.
Ova tacka sigurno nije kraj niza , sta ostaje ljudima koji bi da udju u biznis sa auto kampovima ?
Moj predlog nije toaleti ves masine i ostale prizemne stvari , napravite dobar ravan parking prostor osvetljen , raditw na programu kojo ce zadrzati gosta 2-3 dana sadrzaj zabavu i ja vu vam se svakako prodruziti . Struja voda wc nisu moji repeei da boravim i zadrzim se bilo gde pa toga ima na svakpj benzinskoj punpi pa nijedna nije uneta u turisticku mapu.
Pozdrav Sokolu , moj komentar svakako nemojte svatiti svadjalacki vec kao neki od mojih smernica kad odabiram poziciju gde cu se zadrzati kao turista naravno.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Iz mog iskustva koja sam stekao družeći se sa strancima koji kampuju mogu da kazem nesto. ČISTI toaleti, kao i priključci na elektroenergetsku mrežu su minimalni zahtevi koji se postavljaju pred svaki kamp. Veština vlasnika kampa da ponude dodatne sadržaje i da na taj način produže boravak gostima donosi njima zaradu, a gostima dodatne ugođaje. Kamping turizam je mnogo više nego što se misli, od boravka u šatoru na mestima gde čovek retko zalazi do boravka u visoko luksuznim kampovima. Treba se potruditi da se podrže svi oblici kampovanja. Mislim da kod nas u Srbiji imamo dosta mesta koje mogu da ponude čari netaknute prirode i suviše malo mesta koja nude minimalne uslove uređenih kampova.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slažem se sa Grosom u celosti, ja inače vrlo retko svraćam u kampove, ali osnova je čist toalet, poseban prostor za pranje posuđa, kao i razvedena struja. Neophodno je da kamp bude ograđen, da se obezbedi od upada neznanaca, da ima hlada, po mogućstvu prirodnog. Ukoliko se ima prostor za servis kampera (dopuna vode, otvor za pražnjenje otpadnih materija) tim bolje. Ulaganja nisu velika. Iskustvo je jedino pokazalo, da kada ljudi ulože novac, oni žele da ga bukvalno za sezonu ili dve vrate, što u kamping turizmu nema šanse.

Apsolutno je neophodan prateći sadržaj, odnosno ono zbog čega bi se zadržalo u okolini lokacije.

Na žalost nisam gledao emisiju o kojoj pričaš. Kakve su reakcije?

PS Nisam imao struje par sati. Nestala je upravo u fazi pisanja odgovora, tako da vidim da se i Liman uključio. U svemu se slažem sa ovim komentarima
Poslednja izmena od sprinter u 17 Avg 2011 23:23, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

na zalost nisam ni ja pogledao tu emisiju hronike u kojoj su bili gros i admin, pa ako postoji neki snimak voleo bi da ga pogledam.
mislim da je kamp potreban svakoj banji u srbiji uz dobar marketing i kvalitetnu uslugu svaka investicija je isplativa, da nije tako sto bi slovenci uz svaku toplicu (banju) cak i izletiste pravili kamp i ne samo slovenci da ne nabrajam dalje
za zdrelo sam uvek ZA cekamo samo datum susreta
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nije snimana emisija bar od mene a teme iz beogradske hronike se ne repriziraju , svakako u samoj pripremi emisije koja je inace trajala sa nasim blokom 4 minuta ilustrovana slikama malo iz Norveske malo nekih mojih koje sam spremio kamper + panorama more - planina .
osmislili su da nas prestave kao sator drustvo sto nikako nije ok a posledica je upravo ne edukacija gradjanstva , nedostatak sajmova i opste kulture informisanosti pa i novinara . Svi forsiraju sliku od pre 30 i vise godina , cak me je pitala voditeljica ako sam dobro razumeo ocekivala je da se u nekim susretima pozdravljamo nekim simbolima ( gluposti) moj dialog je da kad sam spoznao koliko su tehnoloski camper i prkolice autonomne i koliki pruzaju kvalitet boravka i naravno putovanja , sebi sam priustio takvo vozilo i od tad traju moja putovanja koja se sad nezovu "godisnja " vec su cesta koliko sebi mogu to dozvoliti a to uspevam i leti i zimi , Takodje da smo okupljeni oko stranica camper cluba... a na forumu u naslovu putovanje iznosimo iskustva sa predjenih destinacija i tako pomazemo drugima da spoznaju lepotu putovanja koliko i planiranje drugih clanova o pojedinim istrazenim destinacijama ...
Ocigledno je da treba delovati cesce i prizemnije kako bi se ovaj pokret omasovio a da ima pomaka vidi se ne samo po ovom forumu vec i u mom komsiluku primecujem dva kampera kao prinova .
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

POZDRAV SVIMA


mislim da je sve to OK...imas pravo u potpunosti --groskamper.mislim da se malo skrenulo sa Gornje teme...


Bas mi je zao sto necu moci da dodjem u banji Zdrelo...hteo bih i da licno razmenim neka iskustva ...sto tehnicka sto "avanturisticka"

A sto se tice pozdravljanja to sam primetio u poslednjih godinu dana u Italiji(nisam obracao paznju na to)ali sam primetio u nekoliko slucajeva pozdrave istih campera......nije za ovu temu ali nema veze-
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče pozdravljanja u toku vožnje, blicanje ili sirena i pozdrav rukom, to je logičan nastavak pozdravljanja kampera kada se susretnu na parkinzima ili stajalištima.
U Grčkoj, a već i kod Nas, prilikom mimolilaženja često se pozdravljaju kamperi. Po meni je to ok, ne vidim manu ovakvom načinu komunikacije, čak mislim da ga treba upražnjavati i truditi se da se ovaj običaj očuva. On je deo duha kampera.

Ja se sećam davnih godina, kada smo bili na godišnjim odmorima sa roditeljima, išli smo putničkim autom, uvek smo pozdravljali aute istih registracionih područja, čak smo često znali da stanemo i razmenimo po koju reč i sl. Ko je na odmoru, prepoznavao se odmah po pretovarenom autu, sa gepekom. Imam puno lepih sećanja sa tih kratkih druženja na odmorištima, sećam se da su uvek razmenjivana isustva o destinacijama, eventualnim problemima na putu i sl.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Juče je u 24 sata, izdanje za Novi Sad, bio tekst o potrebi izgradnje kampa u Novom Sadu. Iz teksta se vidi da ni novinar, ni turistički vodič koji je dao izjavu, nemaju pojma o kamping turizmu. Mogli bi napraviti posebnu temu o ideji razvoja kamping infrastrukture u Srbiji.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Drago mije da ima diskusije,sto se tice kampa u Zdrelu to je privatni kamp i vlasnik gleda licne interese i njegova je stvar kako ce ga uredjivati da privuce sto vise musterija,ja sam mu prigovorio da je skupo placati parking 300din+200struju i tako je otpoceo nas razgovor i odmah je ukinuo placanje parkinga za kamperiste ja sam mu predlozio da organizemo jedno druzenje u banji Zdrelo sto je covek i pristao i to sve na njegov teret mi tu nista ne gubimo samo cemo imati jedno lepo druzenje ,ja sam se cuo sa Duletom nasim presednikom i reko mi da mogu u ime KKS ugovarati ovaj susret ZATO BUDIMO U STO VECEM BROJU U ZDRELU. A diskutovacemo na licu mestu o svemu.Pozdravljam vas.
YU1PSO
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

diskusije ce uvek biti na ovu temu, kamp pravac u srbiji tek treba da se aktivira a mi kamperi treba da damo svoj doprinos tome u vidu prezentacije i edukacije ljudima sa kojima se svakodnevno druzimo ili ostvarujemo neke kontakte. mnogima je to interesantna prica ali su ne upuceni u to pa ne znaju kako to sve funkcionise, kakav konfor pruzaju kamp vozila i prikolice, koje su prednosti mobilnosti u odnosu na staticnost i malu autonomiju u odnosu na hotelski vid smestaja.
u pravu ja sokol, o svemu mozemo da diskutujemo kad se skupimo u zdrelu, do tada ce se vecina vratiti sa egzoticnih destinacija, pa se mogu razmeniti iskustva prepricavti dozivljaji... sa letovanja
akcijas
Korisnik
Postovi: 16
Pridružio se: 06 Maj 2011 13:38

Post od akcijas »

Na Zdrelo bih rado dosao ukoliko to bude zadnji vikend u septembru.Predzadnjeg sam na Djerdapu na susretu bivsih akcijasa ucesnika ORA DJERDAP,jedne od najvecih i najpopularnijh ORA u bivsoj Jugi.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Dragi kolege pozdravljam vas i pozivam da 8 i 9 oktobra se okupimo u BANJI ZDRELO ,OKUPLJANJE NEKA BUDE 8 U 10h U BANJI.Ja sledece nedelje polazim za Grcku a vi se ovde organizujte po pitanju prijave ,nebi bilo lose da pozovemo nekoga sa strane u svakom slucaju kad se vratim krajem meseca bice reci o druzenju jos.
JOS JEDAN POZIV DANAS POCINJE KULTURNO-ZABAVNA MANIFESTACIJA "SMEDEREVSKA JESEN' I TRAJE DO KRAJA NEDELJE ,GLAVNI DEFILE JE U CETVRTAK SA POCETKOM U 17h ,MESTA ZA PARKING CE BITI U SVAKOM SLUCAJU, SNACICEMO SE ,JOS JEDNOM DOBRO DOSLI NA SMEDEREVSKU JESEN.
Poslednja izmena od Sokol u 05 Sep 2011 16:34, izmenjeno 1 put ukupno.
YU1PSO
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

hvala na pozivu sokole . svakako ce biti voznje do zdrela . pozdrav Gros
Odgovori