Predlozi - Grupno putovanje 3 nedelje u junu 2010. u Norvesk

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dobro dosao Radasine srecna ti putovanja
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Marta neznam kako uspevas da ostvaris konekciju jer se radi o waerlesu ili imate neki modem ?
Lepo je svejedno gde god se covek nadje da postoji neka mala veza sa maticom pa makar to bila i nit (toliko o elektronici ) pozdrav
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

U vezi komenara Radasina i njegovog predloga za Portugaliju, nemamo nista protiv. Napravi se program, odredi se datum i pokret. Samo nemoj u istom terminu. Ovaj forum i daje mogucnost da se ljudi organizuju u skladu sa svojim afinitetima i drustvu koje im se svidja. Napravicemo jedno druzenje kada se vreme malo prolepsa da se i upoznamo pa ceda da krenu i druge inicijative.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Da odgovorim groskamperu. U Sloveniji je razvijen warles ima ga na mnogim mestima. Konkretno, u Kranjskoj gori u nekoliko hotela i kafica ima. Trenutno sam na Bohinju u kampu Danica (sam) i u kamperu sam sa dobrim warles signalom.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

SVETSKI znao sam , isto mi je rekla prijateljica za okolinu soluna gde su se letos odmarali , kaze da ima slobodnih konekcija skoro svugde, ona ima mali notbook stalno je snjom .
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Hvala na korekcijama, naucicu pa ce ubuduce biti ispravnije.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pazi vic :Ratna godina Hasa i Muja tumaraju, beda sirotinja bez para gladni. Vide kafanu kaze Hasa idem da narucim rucak pa kad dodje da se plati istrpecu sta god bude bilo, Sloze se da Muja u istu kafanu udje par minuta kasnije kako nebi bilo sumnjivo. Tako oni zasebno sede rucaju dodje konobar da naplati prvo do Hase,ovaj nema lovu ufatise da ga lese, kuka Hasa do nekog trenutka pa poce da se smeje ko lud.Zastade konobar kaze covece sta se smejes Hasa pogleda u Muju i kaze konobaru covece ovaj narucio i rucak i salatu i pivu a znam nema lovu !
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Poruka za Radasina. Moje ime je potpisano u tekstu u TRAVEL-u. zovem se Dusan a kamperski telefon je 063266032.
Rapido pokusava da prodaje u Srbiji slovenac Boris iz Velenja, ali slabo mu ide. Firma je stvarno izvrsna ali cena odbija. Rapido kupuje samo onaj koji je prosao Adriju, mozda Hymer pa se onda otvori. Tek posle tih iskustava covek vidi razliku i ako moze plati je. Za pare koje se da za RAPIDO moze da se uzmew dobar HYMER, BUERSTNER a da razlika ode na dodatnu opremu koja je oko 10.000/klima,satelitska,vazdusni jastuci,nosac za motocikl,nosac za bicikl,ugradjeni agregat, rikverc kamera, muzika,alarm,gas alarm,.../
Za druga pitanja moram da cekam programera,koji je na odmoru.
Pozdrav
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Veliki pozdrav novom članu foruma Radasinu! Imao sam prilike da u Grčkoj prilikom druženja sa italijanskim kamperistima, razgledam uživo detalje izrade ''Rapido'' kampera. Mogu vam reći da je kvalitet izrade jeftinijih modela kao na nivou skupljih modela ''Hymer'' kampera. Moja ocena je vrlo visoka.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Sto se tiče "wireless" besplatnih konekcija u Grčkoj, moje iskustvo sa letovanja avgusta 2009. je da su bile retke. Skoro svaki bolji kafić je nudio tu vrstu usluge ali po ceni od 1-2 evra na sat.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ovog trenutka na Kopaoniku ima 2 signala ali naravno, zastićena bez slobodnog pristupa.
Omnia mea mecum porto
deprato
Korisnik
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970 01:00
Kontakt:

Post od deprato »

„Camper“ je napisao 7.1. da sam mu « zadao » krupan zadatak.......
Možda smo se krivo razumjeli. U mojem e-mailu sam napomenuo da se sa prikolicom nije uvijek moguće kretati po pokrajnjim malim norveškim cestama, koje su za mene veoma interesantne, jer tamo se vidi prava Norveška i njena priroda i ja ih obožavam. Ali na tim cestama ili bolje rečeno putevima se prikolice teško zaustavljaju (u slučaju potrebe ili za slikanje) ili ukoliko se treba vratiti se vrlo teško okreću (uske ceste), a i mimoilaženje nije jednostavno. (Vidi Dnevnik 2004, 29. dan, slika 4, klikaj na sličicu). Na tim uskim cestama postoje svakih 200 do 300 metara mala proširenja za slučaj susreta dvaju vozila, ali ta proširenja nisu uvijek dovoljno dugačka, da bi se u njih moglo smjestiti vozilo sa prikolicom.
Kako Vaš program predviđa relativno brzi put do Nord Kapa, za prikolicu taj problem ne postoji, jer ćete se kretati po glavnim saobraćajnicama gdje voze veliki kamioni i tu nema spomenutih problema. Ali tu nastaje drugi problem.
Mislim da ne bi trebalo da zajedno putuju prikolice i kamperi. Kamperi su mnogo brži, pogotovo na uzbrdicama i tu bi u svakom slučaju nastali nesporazumi ili nesuglasice izneđu te dvije kategorije.
Još jedna stvar. Ne znam koliko vozila predviđate u karavani? Za Norvešku nije baš pogodan veliki broj vozila, jer može nastati problem noćenja na parkiralištima, zatim problem ukrcaja svih vozila odjednom u trajekt, koji nemaju uvijek veliki kapacitet. Istina je da ako ode jedan dio karavane sa trajektom, drugi dio će sa slijedećim, ali ako slijedeći dolazi za dva ili više sati? Ovdje u Italiji ljudi, koji su posjećivali Norvešku u karavani vozila, misle da je taj maksimalni broj 4 do 5 vozila. Jasno može ih sudjelovati i više, ali treba biti spreman da tu i tamo mogu eventualno nastati problemi.
Uz pozdrav
Stojan
www.deprato.it
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

Za Stojana
Bez brige, već sam imao sličnih problema i iskustava. Zato se ozbiljno pripremam za nabavku kampera ili Tischer kabine za moju Toyotu hilux.
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

Uh ala se zakuvalo na forumu za samo 7 dana koliko me nije bilo u Bgd u. Za Radisu poruka da ja ovo leto planiram put za Portugaliju i jug Spanije, nekih 8000km po preliminarnim racunicama. Nisam jos tacno odredio termin, ali znam da mi treba oko 4 nedelje. mozemo da razmenimo ideje i informacije, posto nisam jos fiksirao trasu . Prikupljam informacije o interesantnim mestima, kampovima,....
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mi ove godine idemo sa dva kampera za Francusku, Nica, Kan, Monako i ostali deo Azurne obale, a preko Italije (Venecija, Verona, Pijemont, Ligurijsko more), napraviću pismeni putopis, ako budem znao da ga prenesem u odgovarajući format a da se ne obrukam, postaviću ga na forum.
Za Španiju i Portugaliju se duže vreme oštrim, ali su ostavljeni za iduće dve godine, ( već kupio i iščitavam DK travel priručnik Španjolska).
Zapamti i zapiši koja su dobra mesta za zadržavanje, rute, mesta za spavanje, snabdevanje, servis kampera, snabdevanje vodom, dobre neizvikane plaže i sl. Naročito su interesantne cene putarina, kao i alternativne rute. Ako slučajno nameravaš put preko Barcelone, zapiši gde je najzgodnije boraviti par dana. Srećan put u svakom slučaju.
Odgovori